Home / SLOVENSKO / Agh nevie o tom, že by sa Klaus Volzová bála o život. Povedal tiež, či sa Rusko stretol s Černákom

Agh nevie o tom, že by sa Klaus Volzová bála o život. Povedal tiež, či sa Rusko stretol s Černákom

1.12.2022 (Webnoviny.sk) – Pred senátom Okresného súdu Bratislava II vo štvrtok pokračuje hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy podnikateľky Silvie Klaus Volzovej.

Ako svedok bol na súd predvolaný Štefan Agh, ktorý bol odsúdený na 13 rokov väzenia za falšovanie miliónových televíznych zmeniek.

Informácie vraj má len z médií

Ako uviedol vo svojej výpovedi, Klaus Volzovú poznal z obdobia, keď sa angažoval v spore o vlastníctvo televízie Markíza v rokoch 1997 až 1998. Nemal však vedomosť, že by sa bála o život a ona sama sa pred ním nevyjadrila, že by jej hrozilo nebezpečenstvo zo strany obžalovaného Pavla Ruska.

„Viem, že mala ochranku, ale tú mal aj pán Rusko,“ uviedol Agh. Ako ďalej povedal, nevie ani o tom, že by sa Rusko za účelom riešenia sporu o Markízu stretol s Mikulášom Černákom. „Väčšinu informácií mám len z médií,“ doplnil.

Obžalovaný exminister hospodárstva

Obžalobe v tomto prípade čelia bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva Pavol Rusko a odsúdení príslušníci podsvetia Mikuláš Černák, Miloš Kaštan a Róbert Lališ, prezývaný Kýbeľ. Prípad sa prejednáva za sprísnených bezpečnostných podmienok v bratislavskom Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody.

Podľa obžaloby navštívil Rusko v roku 1997 Mikuláša Černáka v Banskej Bystrici s tým, aby Volzovú uniesli, donútili ju prepísať svoj podiel v spoločnosti Markíza – Slovakia na neho a potom ju odstránili. Rusko obvinenie odmieta. Vo svojej výpovedi pred súdom v máji 2019 pripomenul, že akúkoľvek zmenu vo vlastníckej štruktúre spoločnosti Markíza – Slovakia, ktorú spoluvlastnil s Volzovou, by musela odobriť licenčná rada.

Rusko vinu popiera

Ak by, ako sa tvrdí v obžalobe, Volzovú niekto prinútil prepísať jej podiel na Ruska, a ten by ju následne zlikvidoval, rada by ju nemohla vypočuť. To totiž podľa Ruska prikazoval zákon. V tom prípade by spoločnosť mohla prísť o vysielaciu licenciu.

Týmto je podľa obžalovaného vyvrátený argument obžaloby, že by z jej smrti mal finančný prospech. „To nemá žiadnu logiku, to by som musel byť psychicky chorý,“ skonštatoval Rusko. Podiel na skutku popiera aj odsúdený šéf sýkorovcov Róbert Lališ. Ten mal podľa obžaloby zabezpečiť sledovanie Volzovej.

Celá vec sa nakoniec neuskutočnila, keďže Mikuláša Černáka vzali do väzby. Černák s Kaštanom účasť na skutku pripustili a Černák sa Volzovej na pojednávaní v septembri 2019 aj ospravedlnil.

Odsúdený Rusko sa opäť postaví pred súd, čelí obvineniam zo subvenčného podvodu v Majáku nádeje

Rusko je právoplatne odsúdený za falšovanie miliónových televíznych zmeniek na 19 rokov väzenia. Čaká ho tiež proces v súvislosti so subvenčným podvodom týkajúcim sa azylového centra Maják nádeje.

Viac k témam: Príprava vraždy Sylvie Volzovej, Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), Súdy, Sýkorovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Agh nevie o tom, že by sa Klaus Volzová bála o život. Povedal tiež, či sa Rusko stretol s Černákom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

KDH poslalo list predsedníčke Ursule von der Leyen, Slovensko by nemalo byť finančne postihované za zrušenie špeciálnej prokuratúry

Hnutie zdôrazňuje, že zmena v trestnom práve je vnútornou záležitosťou Slovenskej republiky ako členského štátu EÚ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *