Home / SVET / Ruské straty sa do konca roka vyšplhajú na 100-tisíc mŕtvych, tvrdí Zelenskyj a priblížil situáciu na fronte

Ruské straty sa do konca roka vyšplhajú na 100-tisíc mŕtvych, tvrdí Zelenskyj a priblížil situáciu na fronte

30.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je presvedčený, že do konca roka počet zabitých ruských okupantov na Ukrajine dosiahne hranicu 100-tisíc vojakov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje web Ukrajinská pravda, uviedol to vo videopríhovore k národu. „Rusko tento rok stratí 100-tisíc svojich vojakov a len Boh vie, koľko žoldnierov. Ukrajina to ustojí a svet urobí všetko pre to, aby každý, kto je vinný za túto zločinnú vojnu, čelil spravodlivosti,“ povedal Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podotkol, že situácia na fronte zostáva zložitá. Okupanti sa podľa neho napriek obrovským stratám stále snažia postupovať v Doneckej oblasti, uchytiť sa v Luhanskej oblasti, pohybovať sa v Charkovskej oblasti a plánujú južný smer.

Držíme však obranu a najmä nedovolíme nepriateľovi uskutočniť jeho zámery. Povedali, že dobyjú Doneckú oblasť – na jar, v lete, na jeseň… Tento týždeň už začína zima. Obetovali tam svojich najschopnejších vojakov, denne tam strácajú stovky zmobilizovaných a žoldnierov, používajú tam blokačné jednotky,“ zdôraznil Zelenskyj.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské straty sa do konca roka vyšplhajú na 100-tisíc mŕtvych, tvrdí Zelenskyj a priblížil situáciu na fronte © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bachmut je čoraz viac izolovaný, tvrdia Briti. Vagnerovci pravdepodobne obsadili cestu spájajúcu mesto so Siverskom

Dve hlavné cesty do mesta, ktoré kontrolujú ukrajinskí obrancovia, sú teraz pravdepodobne ohrozené priamou paľbou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *