Home / SLOVENSKO / Ministerstvá nesplnili desiatky úloh z uznesení vlády, na druhom mieste je Doležalovo

Ministerstvá nesplnili desiatky úloh z uznesení vlády, na druhom mieste je Doležalovo

27.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvá a ostatné ústredné orgány štátnej správy v treťom štvrťroku 2022 nesplnili 57 úloh z uznesení vlády SR. Vyplýva to z informácie, ktorú spracovala sekcia kontroly Úradu vlády SR.

Zvýšenie z 19 na 23 percent

Z celkového počtu 251 úloh z uznesení vlády SR splatných v predmetnom štvrťroku bolo 57 úloh vyhodnotených ako nesplnené.

Percentuálne teda nebolo splnených 23 percent úloh. V predchádzajúcom štvrťroku to bolo 19 percent, pričom z celkového počtu 454 nebolo splnených 86 úloh.

Kto nesplnil najviac úloh?

Z počtu nesplnených úloh nesplnil minister spravodlivosti 20 úloh a minister dopravy a výstavby 17 úloh.

Podpredseda vlády a minister hospodárstva nesplnil šesť úloh, tri úlohy nesplnili minister životného prostredia a minister školstva, vedy, výskumu a športu a predsedníčka Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo nesplnila dve úlohy.

Po jednej úlohe nesplnili minister vnútra, podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, minister práce, sociálnych vecí a rodiny, minister obrany, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí a predseda Úradu priemyselného vlastníctva SR.

Viac k témam: Menšinová vláda Eduarda Hegera
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvá nesplnili desiatky úloh z uznesení vlády, na druhom mieste je Doležalovo © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mladý muž bol dobodaný na železničnej stanici v Komárne, šesť rán nožom mu spôsobilo život ohrozujúce zranenia

Polícii sa páchateľa podarilo chytiť napriek tomu, že nemala očitého svedka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *