Home / EKONOMIKA / Rusko opäť vyvoláva umelý hladomor, vyhlásil Šmyhaľ. Krajiny sveta vyzval na zapojenie do iniciatívy Grain from Ukraine

Rusko opäť vyvoláva umelý hladomor, vyhlásil Šmyhaľ. Krajiny sveta vyzval na zapojenie do iniciatívy Grain from Ukraine

27.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina vyčlenila 900 miliónov hrivien na nákup pšenice a kukurice pre Sudán, Jemen, Keňu a Nigériu, aby zabránila Kremľu vo vytváraní umelého hladomoru v týchto krajinách. Počas medzinárodného samitu o potravinovej bezpečnosti to povedal ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ukrajina vie, čo je hlad. A nechceme, aby sa to kvôli Rusku opakovalo aj v 21. storočí. Vláda Ukrajiny už vyčlenila 900 miliónov hrivien na nákup pšenice a kukurice pre Sudán, Jemen, Keňu a Nigériu. Vyzývame krajiny sveta, aby sa zapojili do iniciatívy ‚Grain from Ukraine‘,“ uviedol Šmyhaľ na Telegrame.

Zdôraznil, že takmer storočie po hladomore na Ukrajine v rokoch 1932 – 1933 Rusko opäť vyvoláva umelý hladomor, tentoraz blokádou ukrajinského vývozu potravín.

„Bolesť z tragédie hladomoru je stále s nami. A preto je Ukrajina vždy pripravená pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Nechceme, aby milióny ľudí opäť hladovali kvôli Rusku a jeho neľudským metódam,“ dodal a poznamenal, že vďaka „obilným koridorom“ sa od augusta tohto roka vyviezlo z Ukrajiny do Ázie, Európy a Afriky takmer 12 miliónov ton potravín.

Viac k témam: Grain from Ukraine, Hladomor, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko opäť vyvoláva umelý hladomor, vyhlásil Šmyhaľ. Krajiny sveta vyzval na zapojenie do iniciatívy Grain from Ukraine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Von der Leyenová vyzvala na opatrnosť pri obchode s Čínou. Nechce, až sa citlivé technológie dostanú do rúk Pekingu

EÚ by mala zamerať svoju obranu na "citlivé oblasti špičkových technológií", ako je mikroelektronika, kvantová výpočtová technika, robotika, umelá inteligencia a biotechnologický sektor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *