Home / SVET / Koľko už Rusko stála vojna na Ukrajine? Za deväť mesiacov minulo už štvrtinu svojho štátneho rozpočtu

Koľko už Rusko stála vojna na Ukrajine? Za deväť mesiacov minulo už štvrtinu svojho štátneho rozpočtu

25.11.2022 (Webnoviny.sk) – Deväť mesiacov vojny na Ukrajine znamenalo podľa magazínu Forbes pre Rusko náklady v sume 82 miliárd dolárov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Keďže vlaňajšie príjmy ruského rozpočtu boli v objeme 340 miliárd dolárov, znamená to, že Moskva na inváziu na Ukrajinu doteraz vynaložila štvrtinu štátneho rozpočtu.

Tento odhad zahŕňa len priame náklady Ruska a neobsahuje výdavky na obranu a ekonomické straty spôsobené západnými sankciami. Informuje o tom portál news.sky.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ruské náklady na inváziu zahŕňajú platy vojakom, odškodné za zabitých a zranených, nákupy a výrobu zbraní a munície a náhradu zničenej techniky. Príjmy ruského federálneho rozpočtu za export ropy a plynu pritom klesajú, keďže Moskva stratila väčšinu európskeho trhu s plynom.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Koľko už Rusko stála vojna na Ukrajine? Za deväť mesiacov minulo už štvrtinu svojho štátneho rozpočtu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajinských kňazov spolupracujúcich s Ruskom neminie trest, rozhodol Zelenskyj

Primárnym cieľom tohto opatrenia je Ruskom podporované krídlo Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi známe ako Moskovský patriarchát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *