Home / SLOVENSKO / Koľko poslancov SaS zahlasuje za odvolanie Mikulca? Na klube vraj dostali „zelenú“

Koľko poslancov SaS zahlasuje za odvolanie Mikulca? Na klube vraj dostali „zelenú“

23.11.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nebude vopred informovať o tom, koľkí poslanci budú hlasovať za odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Pre agentúru SITA to uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. Rozhodnutie padlo na poslaneckom klube.

Na klube sme si dohodli zelenú kartu, nebudeme však informovať o počtoch zelených kariet. Nebudeme vopred informovať o tom, ako budú jednotliví poslanci za SaS hlasovať, pretože nepotrebujeme, aby kolegovia nejak spočítavali naše hlasy,“ povedala Zemanová.

Poslanci za SaS Juraj Krúpa a Marián Viskupič sa už v diskusných reláciách vyjadrili, že budú hlasovať za odvolanie Mikulca, pretože nezvláda situáciu s nelegálnymi migrantmi. Podľa Zemanovej ide o dlhodobý postoj týchto poslancov, ktorí sa ním netaja.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ôsme odvolávanie ministra Mikulca (fotografie)

Mimoriadna parlamentná schôdza k odvolaniu ministra vnútra Romana Mikulca bola 15. novembra. Poslanci však nerozhodli o jeho odvolaní, keďže parlament nebol uznášaniaschopný. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) prerušil schôdzu a jej pokračovanie určil na štvrtok 1. decembra o 11:00. Ide už o ôsmy pokus o odvolanie ministra vnútra.

Pod návrh sa podpísali poslanci Smeru-SD, Hlasu-SD, Republiky a traja nezaradení poslanci Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa (Život – národná strana). Mikulcovi vyčítajú, že nečinnosťou pri riešení migračnej krízy spôsobil medzinárodnú blamáž a bezpečnostné riziko pre Slovensko.

Viac k témam: migračná kríza, Mimoriadna parlamentná schôdza, Odvolávanie Mikulca
Zdroj: Webnoviny.sk – Koľko poslancov SaS zahlasuje za odvolanie Mikulca? Na klube vraj dostali „zelenú“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lipšic v parlamente tvrdil, že SIS-ka brzdí trestné stíhania veľkých rýb politiky, tajní to označili za absolútnu lož

SIS podľa ich slov nenesie žiadnu vinu na stave, v akom sa nachádzajú viaceré trestné konania podliehajúce dozorovej právomoci ÚŠP.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *