Home / EKONOMIKA / Namiesto toho, aby sa starali o lekárov, starajú sa o vlekárov, kritizuje Sulík (video)

Namiesto toho, aby sa starali o lekárov, starajú sa o vlekárov, kritizuje Sulík (video)

9.11.2022 (Webnoviny.sk) – Za absurdný považuje predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík návrh poslanca za hnutie Sme rodina Miloša Svrčeka na dočasné zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) z 20 na 10 percent pre lyžiarske vleky, lanovky a akvaparky.

Návrh zablokovali

Namiesto toho, aby sa starali o lekárov, starajú sa o vlekárov,“ povedal Sulík na tlačovej besede.

Upozornil na to, že v utorok sa poslancom za SaS podarilo schválenie tohto návrhu zablokovať. Strana SaS je podľa Sulíka za zníženie DPH, avšak pre celý gastro sektor. „Ak by takýto návrh bol v parlamente a ešte k tomu navrhnú vleky, dalo by sa tomu rozumieť,“ dodal šéf SaS.

Hlasovanie odložili

DPH pre lyžiarske vleky, lanovky a akvaparky sa má na prvé štyri mesiace budúceho roka znížiť z 20 na 10 percent. Toto opatrenie poslanec za Sme rodina Milan Svrček navrhoval do novely zákona o pridanej hodnote doplniť v treťom čítaní tesne pred hlasovaním o samotnej novele. Hlasovanie o novele zákona v utorok nakoniec odložili.

Viac k témam: Cestovný ruch, DPH, Gastro, Kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Namiesto toho, aby sa starali o lekárov, starajú sa o vlekárov, kritizuje Sulík (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko opäť vyvoláva umelý hladomor, vyhlásil Šmyhaľ. Krajiny sveta vyzval na zapojenie do iniciatívy Grain from Ukraine

Vďaka „obilným koridorom“ sa od augusta tohto roka vyviezlo z Ukrajiny do Ázie, Európy a Afriky takmer 12 miliónov ton potravín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *