Home / SVET / Severná Kórea odmietla obvinenie, že Rusku dodáva muníciu. Američania vraj klamú

Severná Kórea odmietla obvinenie, že Rusku dodáva muníciu. Američania vraj klamú

8.11.2022 (Webnoviny.sk) – Severná Kórea v utorok odmietla americké obvinenia, že Rusku dodáva muníciu do jeho vojny na Ukrajine a zároveň obvinila Spojené štáty z klamstva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) sa v uplynulých rokoch čoraz viac zbližuje so svojím tradičným spojencom Ruskom a dokonca naznačila vyslanie robotníkov na pomoc Moskve s obnovou okupovaných území na Ukrajine.

Munícia z obdobia Sovietskeho zväzu

Spojené štáty Severnú Kóreu, ktorá je jednou z najvyzbrojenejších krajín na svete, obvinili, že Rusku, ktoré na Ukrajine vyčerpáva svoje zásoby, dodáva muníciu z obdobia Sovietskeho zväzu.

Hovorca americkej Národnej bezpečnostnej rady John Kirby minulý týždeň uviedol, že podľa Bieleho domu sa Severná Kórea snaží vyvolať zdanie, že muníciu posiela do krajín Blízkeho východu a severnej Afriky.

Snaha pošpiniť obraz KĽDR

Nemenovaný predstaviteľ severokórejského ministerstva obrany v reakcii označil obvinenie za „súčasť americkej nepriateľskej snahy pošpiniť obraz“ Severnej Kórey na medzinárodnej scéne a dodal, že s Ruskom nikdy neobchodovali so zbraňami a ani to neplánujú do budúcnosti.

Rusko minulý týždeň poslalo severokórejskému lídrovi Kim Čong-unovi vlak s 30 cenenými orlovskými klusákmi a nasledovať mal ďalší s liekmi. Severná Kórea môže mať podľa expertov záujem aj o ruské palivo, transfery technológií a dodávky materiálu, ktorý potrebuje na posilnenie svojich vojenských schopností.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Munícia, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Severná Kórea odmietla obvinenie, že Rusku dodáva muníciu. Američania vraj klamú © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počas vojny na Ukrajine padlo už vyše 87-tisíc ruských vojakov, oznámil ukrajinský generálny štáb

Počas soboty zaznamenali ruské sily najväčšie straty v smere na Bachmut, Avdijivku a Lyman.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *