Home / šport / Hokej / Craig Ramsay sa po prekonaní pľúcnej infekcie vracia do práce a začne s prípravou slovenského tímu na Nemecký pohár

Craig Ramsay sa po prekonaní pľúcnej infekcie vracia do práce a začne s prípravou slovenského tímu na Nemecký pohár

5.11.2022 (Webnoviny.sk) – Kanadský tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay už priletel do Bratislavy, kde od pondelka povedie prípravu národného tímu na prvú tohtosezónnu turnajovú previerku.

Bude ňou Nemecký pohár v Krefelde, na ktorom si Slováci od štvrtka do nedele zmerajú sily s výbermi Rakúska, Dánska a Nemecka.

Pricestoval by už skôr

Pre 71-skúseného kouča bol presun z americkej Floridy do Európy s prestupom v Chicagu náročný. Na Slovensko by rovnako ako v predchádzajúcich rokoch priletel skôr ako v úvode novembra, no teraz mu to znemožnila choroba.

Podľa oficiálneho webu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) bojoval kouč reprezentácie SR s pľúcnou infekciou.

„Tešil som sa na moment, keď sa budem môcť vrátiť do práce. Je milé byť späť a vidieť starých známych, priateľov a kolegov. Potrvá mi síce pár dní, kým prekonám únavu, pretože cesta bola náročná. Som z nej trošku vyžmýkaný aj vzhľadom na chorobu, ktorá ma sužovala v uplynulých týždňoch. Pôjdem domov, ľahnem si a odpočiniem si. Dúfam, že o deň či dva budem pripravený vrátiť sa do práce,“ povedal Craig Ramsay pre HockeySlovakia.sk a o svojej chorobe doplnil: „Moje pľúca sa podarilo vyčistiť. Teraz potrebujem zosilnieť. Stratil som aj zopár kíl, no väčšinu som, našťastie, nabral späť. Potrebujem sa aklimatizovať, začať sa opäť výživne stravovať a vrátiť sa do práce. Oddych mi pomôže skoncentrovať sa a cítiť sa najlepšie, ako viem.“

Nomináciu musia upraviť

Počas októbra bol síce Kanaďan doma v USA, no pravidelne komunikoval s generálnym manažérom Miroslavom Šatanom aj svojimi asistentmi.

Spolu pripravili nomináciu na Nemecký pohár, ktorú však budú musieť trochu meniť vzhľadom na vynútené absencie hráčov.

„Bude zaujímavé sledovať chlapcov v akcii na Nemeckom pohári. Som si istý, že budú hrať tvrdo a ukážu sa v dobrom svetle. Musia si uvedomiť, že toto je pre nich príležitosť napredovať, ukázať nám, čo dokážu a naznačiť, že chcú bojovať o miesto v tíme. Pre tento účel sú turnaje ako Nemecký pohár vynikajúce. Máme aj pár nových tvárí, ktoré nepoznám, ale určite ich spoznám. Spolieham sa na svojich asistentov, že ma zorientujú a spoločne nasmerujeme chlapcov správnym smerom,“ pokračoval Ramsay.

Skvelý prírastok do tímu

V sezóne 2022/2023 sa jeho realizačný tím rozrástol o ďalšieho asistenta, stal sa ním Peter Frühauf a pridal sa k Andrejovi Podkonickému a Jánovi Lašákovi.

Podľa webu SZĽH bude jeho prioritnou úlohou koučing v pozícii asistenta a vykonávať bude aj funkciu reprezentačného skauta.

„Frigo je skvelý prírastok do nášho tímu. Spolupracovali sme už v minulej sezóne počas prípravy na majstrovstvá sveta. Je to prvotriedny človek. Som si istý, že bude odvádzať skvelú prácu. Takú, ako robil už v apríli. Skúšal kontaktovať nových hráčov, zhováral sa s nimi. Som si istý, že k nám zapadne. Spolu budeme robiť len to, čo sme robili doteraz. Budeme pokračovať v našom systéme. Chceme hrať agresívne a tak rýchlo, ako dokážeme,“ dodal skúsený tréner Ramsay.

Viac k témam: Nemecký pohár, Slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Craig Ramsay sa po prekonaní pľúcnej infekcie vracia do práce a začne s prípravou slovenského tímu na Nemecký pohár © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zápas NHL medzi Nashvillom a Coloradom zrušilo prasknuté potrubie, voda v hale miestami dosiahla jeden meter

Najbližšie domáce stretnutie majú hokejisti Nashville naplánované na utorok proti Anaheimu Ducks.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *