Home / SVET / Fínska premiérka na večierku nezanedbala svoje povinnosti, rozhodol kancelár pre spravodlivosť

Fínska premiérka na večierku nezanedbala svoje povinnosti, rozhodol kancelár pre spravodlivosť

4.11.2022 (Webnoviny.sk) – Fínska premiérka Sanna Marin sa podľa vyšetrovania v súvislosti s uniknutým videom, na ktorom tancuje a spieva s priateľmi na večierku, nedopustila pochybenia. Po úniku videa v auguste, boli voči nej údajne podané desiatky sťažností, podľa ktorých správanie premiérky podkopalo „povesť a bezpečnosť Fínska“.

Kancelár pre spravodlivosť Tuomas Pöysti, ktorý dohliada na dodržiavanie zákonov zo strany úradov, rozhodol, že Marin svoje povinnosti premiérky počas večierka nezanedbala. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Neexistuje dôvod podozrievať premiérku z nezákonného správania pri výkone svojich povinností alebo zo zanedbania svojich úradných povinností,“ uviedol Pöysti po oficiálnom vyšetrovaní.

Augustové video vyvolalo debatu o tom, či má hlava vlády právo na búrlivé oslavy. Marin uznala, že tam pili alkohol, ale nebrali drogy. Aby vyjasnila pochybnosti, podstúpila aj drogový test, ktorý vyšiel negatívny.

Viac k témam: Alkohol, Koronavírus, Večierok
Zdroj: Webnoviny.sk – Fínska premiérka na večierku nezanedbala svoje povinnosti, rozhodol kancelár pre spravodlivosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajinských kňazov spolupracujúcich s Ruskom neminie trest, rozhodol Zelenskyj

Primárnym cieľom tohto opatrenia je Ruskom podporované krídlo Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi známe ako Moskovský patriarchát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *