Home / SLOVENSKO / Policajti budú pre nelegálnu migráciu kontrolovať vozidlá častejšie, prevádzačom hrozí až 10 rokov za mrežami

Policajti budú pre nelegálnu migráciu kontrolovať vozidlá častejšie, prevádzačom hrozí až 10 rokov za mrežami

4.11.2022 (Webnoviny.sk) – V súvislosti s nelegálnou migráciou a s rastúcimi pokusmi o prevádzačstvo sa polícia zameria aj na kontrolu nákladných vozidiel. Vodičom, ktorí by prevážali nelegálnych migrantov, hrozí obvinenie z prevádzačstva a pobyt za mrežami na sedem až desať rokov. Upozorňuje na to v tlačovej správe hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Dva prípady

Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii, Úradu hraničnej a cudzineckej polície sa zaoberajú dvomi prípadmi, ktoré sa stali 2. novembra. V prvom policajti nitrianskeho obvodného oddelenia zadržali na rýchlostnej ceste R1 v smere z Nitry do Trnavy 74 nelegálnych migrantov.

Policajti počas vykonávaných procesných úkonov zistili, že ide o Sýrčanov, ktorí utiekli z domovskej krajiny. Policajtom popísali aj trasu, ktorou sa za pomoci prevádzačov mali dostať do Nemecka alebo Holandska.

„Čerstvá zelenina“

Rôznym prevádzačom platili rôzne sumy, posledným, ktorí ich mali previezť z Macedónska do západnej Európy, zaplatili 2 000 eur. Problém nastal na našom území, keď nákladné vozidlo, v ktorom boli schovaní, dostalo defekt. Vodič ich mal z nákladiaku pustiť s tým, aby sa schovali v lese a on sám z miesta utiekol,“ uvádza v správe Bárdyová.

Policajti následne zistili, že na nákladnom aute boli falošné nemecké tabuľky s evidenčným číslom a bol označený ako „čerstvá zelenina“, teda rýchlo sa kaziaci tovar.

Viac k témam: pobyt za mrežami, Prevádzačstvo, Utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti budú pre nelegálnu migráciu kontrolovať vozidlá častejšie, prevádzačom hrozí až 10 rokov za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pred špecializovaný súd sa opäť postaví „Hrobár“ z gangu sátorovcov, najvyšší súd predtým vyhovel jeho odvolaniu

Lehel H. svoju prezývku nadobudol tak, že na pozemku v areáli bývalého družstva v Čótfe zakopával obete mafiánskeho gangu sátorovcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *