Home / SVET / Poprava na mieste a bez súdu. Medvedev chce trest smrti pre „žlto-modrých diverzantov“ a zradcov

Poprava na mieste a bez súdu. Medvedev chce trest smrti pre „žlto-modrých diverzantov“ a zradcov

2.11.2022 (Webnoviny.sk) – Zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev chce znovu zaviesť trest smrti a zabíjať „zradcov“. Ruský exprezident sa takýmto názorom prezentoval v stredu na platforme Telegram.

Medvedev tvrdí, že údajní „žlto-modrí diverzanti, ktorí sú proti ruskej štátnej politike pri invázii na Ukrajinu, začali v Rusku pôsobiť a vykonávať teroristické útoky“. Podotkol, že v prípade takých ľudí by mal existovať iba jeden rozsudok – poprava na mieste a bez súdu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ak ste zradca, ktorý spáchal takýto zločin počas vojny, nemáte žiadny vek, žiadnu národnosť, dokonca ani právo na ochranu vlastného života,“ povedal Medvedev.

Podľa neho k takým ľuďom patria i ruskí občania, ktorí podpálili vojenské náborové kancelárie a spôsobili škody na iných štátnych zariadeniach. Medvedev poznamenal, že opätovné zavedenie trestu smrti je možné aj v rámci súčasnej ruskej ústavy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Od polovice marca Rusko nepatrí do Rady Európy, čo znamená, že ruskí občania už nemôžu podávať podnety na Európsky súd pre ľudské práva.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Trest smrti
Zdroj: Webnoviny.sk – Poprava na mieste a bez súdu. Medvedev chce trest smrti pre „žlto-modrých diverzantov“ a zradcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajinských kňazov spolupracujúcich s Ruskom neminie trest, rozhodol Zelenskyj

Primárnym cieľom tohto opatrenia je Ruskom podporované krídlo Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi známe ako Moskovský patriarchát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *