Home / SVET / Juhokórejský prezident vyhlásil štátny smútok po oslavách Halloweenu, pri ktorých zahynulo vyše 150 ľudí (video)

Juhokórejský prezident vyhlásil štátny smútok po oslavách Halloweenu, pri ktorých zahynulo vyše 150 ľudí (video)

30.10.2022 (Webnoviny.sk) – Juhokórejský prezident vyhlásil štátny smútok po tom, ako v tlačenici, ktorá v sobotu vypukla v hlavnom meste Soul počas osláv sviatku Halloween, zomrelo 151 ľudí.

Prezident Jun Sok-jol vo vyhlásení, ktoré zverejnil v nedeľu, vyjadril smútok a zaželal rýchle uzdravenie zraneným. „Je to naozaj tragické,“ uviedol. „Tragédia a katastrofa, ktorá sa nemala stať, sa odohrala v srdci Soulu,“ dodal.

Juhokórejské médiá uviedli, že v tlačenici v Soule zomrelo celkovo 151 ľudí. Najmenej 82 ďalších utrpelo zranenia, pričom nespresnený počet zranených je v kritickom stave. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac k témam: Halloween, Štátny smútok, Úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk – Juhokórejský prezident vyhlásil štátny smútok po oslavách Halloweenu, pri ktorých zahynulo vyše 150 ľudí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajinských kňazov spolupracujúcich s Ruskom neminie trest, rozhodol Zelenskyj

Primárnym cieľom tohto opatrenia je Ruskom podporované krídlo Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi známe ako Moskovský patriarchát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *