Home / SLOVENSKO / Darujte úsmev dvakrát, aby rodiny (nielen) na Vianoce mohli zostať spolu

Darujte úsmev dvakrát, aby rodiny (nielen) na Vianoce mohli zostať spolu

27.10.2022 (Webnoviny.sk) – Kúpou adventného kalendára vo všetkých predajniach Kaufland na Slovensku zákazníci aj tento rok môžu podporiť aktivity neziskovej organizácie Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar. Charitatívny projekt realizuje reťazec už po štvrtý raz.

Všetci milujeme ten čarovný čas, keď náš domov naplní vôňa čerstvo upečených medovníčkov a na stromček spoločne vešiame žiariace vianočné svetielka. Nie všetky rodiny však majú to šťastie deliť sa o vzájomnú lásku pod jednou strechou. Sú medzi nami aj takí, ktorým aj v tomto sviatočnom období vďaka náročným životným okolnostiam hrozí strata bývania, či doslova rozpad rodiny.

Preto Kaufland v rámci projektu „Darujte úsmev 2x“ podporuje neziskovú organizáciu Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar a pomáha tak, aby rodiny ostali spolu. A to nielen na Vianoce. Prispieť môžete aj vy kúpou adventného kalendára s Medovníčkom v predajnej sieti Kaufland na celom Slovensku.

Každé dieťa má právo na domov, v ktorom žije spolu so svojimi rodičmi. Budeme radi, ak im v tom pomôže aj náš adventný kalendár a výťažok z neho, ktorý venujeme neziskovej organizácii Úsmev ako dar opäť aj tento rok,“ hovorí Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland Slovensko.

„Na Slovensku je stále mnoho detí a rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, pretože sa dostali do ťažkej situácie a nevedia si sami pomôcť. Preto vítame projekt „Darujte úsmev 2x“, v ktorom každý človek v tomto predvianočnom období môže podať pomocnú ruku tým, ktorí to skutočne potrebujú,“ dodáva Mária Soboličová, manažérka pre fundrising a PR neziskovej organizácie Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar.

Charitatívny projekt Kauflandu aj tentoraz podporí kampaň s animovanou rozprávkou pod názvom Sladký domov. Všetky deti potrebujú domov. Bezpečný prístav, kde môžu pokojne spať, hrať sa, učiť, rásť i dospievať. Potrebuje ho aj Medovníček, hlavná postavička z adventného kalendára, ktorý nájdete exkluzívne v predajniach Kaufland.

Rozprávku so šťastným koncom, v ktorej zvieratká Medovníčkovi opäť darujú na Vianoce dôvod na šťastný úsmev, si deti spolu s rodičmi môžu pozrieť na kaufland.sk/sladkydomov. A môžu si pritom otvoriť ďalšie okienko v adventnom kalendári a pochutnať si na sladkej Fairtrade čokoládke.

Viac sa o projekte dozviete na stránke kaufland.sk.

Informačný servis

Viac k témam: PR, Úsmev ako dar
Zdroj: Webnoviny.sk – Darujte úsmev dvakrát, aby rodiny (nielen) na Vianoce mohli zostať spolu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

UNIQA prispela sumou 30 000 eur na psychoterapie detí, ktoré si to finančne nemôžu dovoliť

Podpora a pomoc UNIQA v oblasti duševného zdravia pokračuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *