Home / SVET / Tisícky ľudí sa v Prahe zišli na podporu LGBTI+ ľudí a uctili si aj obete streľby v Bratislave (foto)

Tisícky ľudí sa v Prahe zišli na podporu LGBTI+ ľudí a uctili si aj obete streľby v Bratislave (foto)

27.10.2022 (Webnoviny.sk) – Tisícky ľudí sa v stredu v Prahe zišli na zhromaždení, aby si uctili dve obete streľby pred barom v Bratislave z 12. októbra a požadovali lepšiu ochranu pre LGBTI+ ľudí a ich rodiny.

Streľba na Zámockej ulici v Bratislave

Polícia počas podujatia posilnila svoju prítomnosť po tom, čo zadržala muža, ktorý hrozil, že proti účastníkom použije zbraň. „Terorista úmyselne zabil LGBTQ ľudí. Len náhodou nezabil viac,“ vyjadril sa jeden z organizátorov zhromaždenia Czeslaw Walek.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Tisícky ľudí sa v Prahe zišli na podporu LGBTI+ ľudí (fotografie)

Ako tiež povedal, dosiaľ zhruba 17-tisíc ľudí podpísalo petíciu vyzývajúcu českú vládu a parlament, aby schválili legislatívu, ktorá by LGBTI+ ľuďom poskytovala rovnakú ochranu ako etnickým, rasovým a ďalším menšinám, ako aj povolila manželstvá párov rovnakého pohlavia. Zhromaždenie sa uskutočnilo v deň pohrebov zavraždených Matúša Horvátha a Juraja Vankuliča.

Viac k témam: LGBTQI+, Praha, Streľba na Zámockej ulici v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisícky ľudí sa v Prahe zišli na podporu LGBTI+ ľudí a uctili si aj obete streľby v Bratislave (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajinských kňazov spolupracujúcich s Ruskom neminie trest, rozhodol Zelenskyj

Primárnym cieľom tohto opatrenia je Ruskom podporované krídlo Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi známe ako Moskovský patriarchát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *