Home / SLOVENSKO / Pellegrini a Fico sú najdôveryhodnejšími lídrami politických strán, Matovič a Remišová sú v spoločnosti Kotlebu

Pellegrini a Fico sú najdôveryhodnejšími lídrami politických strán, Matovič a Remišová sú v spoločnosti Kotlebu

27.10.2022 (Webnoviny.sk) – Najdôveryhodnejším lídrom politickej strany je podľa prieskumu Peter Pellegrini (Hlas-SD), na ktorého sa spolieha 27,9 percenta opýtaných. Vyplýva to z telefonického prieskumu, ktorý pre agentúru SITA vykonala agentúra Polis Slovakia na vzorke 1 013 respondentov. Bol realizovaný od nedele 16. októbra do soboty 22. októbra.

Po Pellegrinim dôveruje najviac opýtaných predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi, a to 23,9 percenta. Ako tretieho najdôveryhodnejšieho lídra vnímajú respondenti predsedu SaS Richarda Sulíka, získal 22,4 percenta hlasov. Nasleduje líder hnutia Sme rodina Boris Kollár, ktorému dôveruje 18,4 percenta opýtaných.

Predsedovi strany Život-NS Tomášovi Tarabovi dôveruje 15 percent a predsedovi hnutia Republika Milanovi Uhríkovi 13,9 percenta opýtaných.

Najnedôveryhodnejšími lídrami politických strán sú predseda strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba, ktorému neverí 85,2 percenta respondentov. Tiež líder OĽaNO Igor Matovič, ktorému nedôveruje 89 percent voličov, a líderka Za ľudí Veronika Remišová, ktorej nedôveruje 83,6 percenta opýtaných.

Viac k témam: Prieskum, Prieskum dôveryhodnosti politikov
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini a Fico sú najdôveryhodnejšími lídrami politických strán, Matovič a Remišová sú v spoločnosti Kotlebu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

UNIQA prispela sumou 30 000 eur na psychoterapie detí, ktoré si to finančne nemôžu dovoliť

Podpora a pomoc UNIQA v oblasti duševného zdravia pokračuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *