Home / SLOVENSKO / V Smere by si nemali zamieňať dohodu s jednostrannými ultimátami, odkázal Pellegrini na Súmračnú Ficovi

V Smere by si nemali zamieňať dohodu s jednostrannými ultimátami, odkázal Pellegrini na Súmračnú Ficovi

25.10.2022 (Webnoviny.sk) – Slová Roberta Fica o odmietaní spájania volebných síl so Smerom-SD zo strany Hlasu-SD označil jeho líder Peter Pellegrini za nezmysel. Podľa jeho slov to bol práve ich kandidát na žilinského župana Peter Slyško, ktorý vyzval dvoch svojich protikandidátov z radov opozičných strán na spoločný postup.

Viac o téme: Komunálne a župné voľby do VÚC 2022

„Hoci je najmladší a v politike najkratšie, verejne vyzval dvoch svojich protikandidátov Igora Chomu a Igora Janckulíka, aby spoločne hľadali postup proti úradujúcej županke. A povedal, že egá nesmú byť prekážkou, keď ide o výsledok pre ľudí. Páni Igorovia sa však rozhodli urobiť radosť tretiemu Igorovi – Igorovi Matovičovi, a nechali jeho favoritku čeliť až trom protikandidátom,“ poznamenal Pellegrini.

Fico na pondelkovom podpornom brífingu pre kandidáta na žilinského župana Igora Chomu vyhlásil, že ak by Smer-SD a Hlas-SD spojili svoje sily pred župnými voľbami na celom Slovensku, tak by tieto dve strany vyhrali voľby vo všetkých ôsmich samosprávnych krajoch. „Niekedy to vyzerá tak, ako keby v Hlase-SD robili politiku len preto, aby Smer-SD nebol úspešný,“ skonštatoval Fico.

Pellegrini v reakcii upozornil, že v Košickom, Nitrianskom či Banskobystrickom kraji ohlásil Smer-SD svojho kandidáta na župana až po kandidátovi Hlasu-SD. „Preto by bolo dobré, keby si na Súmračnej nezamieňali dohodu s jednostrannými ultimátami, ktoré nám nevyhovujú a vyhovujú len jednej jedinej strane,“ dodal líder Hlasu-SD.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku, Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – V Smere by si nemali zamieňať dohodu s jednostrannými ultimátami, odkázal Pellegrini na Súmračnú Ficovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šipoš prezradil, s ktorými stranami OĽaNO nepôjde do vlády a potvrdil, že Matovičovo hnutie neopustí

Gröhling nevylúčil zo spolupráce stranu Hlas, no podstatný pre SaS bude ich hodnotový postoj k určitým témam, a tiež ich postoj ku kauzám ich poslancov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *