Home / EKONOMIKA / Najvyššiu nezamestnanosť v Žilinskom kraji má jeden okres a najlepšie je na tom stále Tvrdošín

Najvyššiu nezamestnanosť v Žilinskom kraji má jeden okres a najlepšie je na tom stále Tvrdošín

22.10.2022 (Webnoviny.sk) – Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) sa naďalej pohybuje pod päťpercentnou úrovňou. V septembri stúpla medzimesačne o 0,01 percenta na úroveň 4,90 percenta. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Miera nezamestnanosti stúpla v septembri v ŽSK v piatich z jedenástich okresov, najvýraznejšie o 0,53 percenta v okrese Turčianske Teplice. Najmenšia miera nezamestnanosti je naďalej v okrese Tvrdošín, kde sa udržiava na 4,14 %. Pokles nezamestnanosti zaznamenali v okresoch Kysucké Nové Mesto, Žilina, Bytča, Ružomberok a Martin.

Najvyššia miera nezamestnanosti v ŽSK bola v septembri v okrese Turčianske Teplice, kde dosiahla úroveň 6,27 %. Nasledovali okresy Liptovský Mikuláš (5,68 %), Dolný Kubín (5,60 %), Kysucké Nové Mesto (5,51 %), Bytča (5,44 %), Ružomberok (5,17 %), Čadca (5,10 %), Žilina (4,50 %), Martin (4,38 %), Námestovo (4,19 %) a Tvrdošín (4,14 %).

Viac k témam: Miera nezamestnanosti, Nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyššiu nezamestnanosť v Žilinskom kraji má jeden okres a najlepšie je na tom stále Tvrdošín © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Do najväčšej ruskej továrne na výrobu tankov poslali pracovať 250 väzňov, majú vykonávať len pomocné práce

Uralvagonzavod je jediná fabrika v Rusku, ktorá vyrába tanky T-72 a T-90.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *