Home / SLOVENSKO / V Bratislave bude protestné zhromaždenie Stop ruskému teroru a za intenzívnejšiu pomoc Ukrajine

V Bratislave bude protestné zhromaždenie Stop ruskému teroru a za intenzívnejšiu pomoc Ukrajine

22.10.2022 (Webnoviny.sk) – Iniciatíva Mier Ukrajine organizuje protestné zhromaždenie Stop ruskému teroru a za intenzívnejšiu pomoc Ukrajine pred zimou. Protest sa uskutoční v pondelok 24. októbra o 17:00 pred budovou veľvyslanectva Ruskej federácie.

Ako v tlačovej správe informuje Sergej Danilov z tímu Mier Ukrajine, akcia sa koná presne osem mesiacov od vpádu ruských vojsk na ukrajinské územie.

„Na fronte sa už začína tuhá zima a Ukrajinci sú odkázaní na našu pomoc viac ako kedykoľvek doteraz. O tom, že je Rusko teroristickým štátom, svedčí pravidelné bombardovanie civilistov, genocída ukrajinského obyvateľstva či strašenie jadrovými zbraňami,“ tvrdí Danilov.

Finančná a materiálna pomoc

Člen iniciatívy Rastislav Kalnovič je presvedčený, že mier na Ukrajine dosiahneme stupňovaním medzinárodného tlaku na Rusko, silnejšou finančnou i materiálnou pomocou, ale aj efektívnou ochranou pred kremeľskou propagandou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Musíme adekvátne reagovať a zastaviť ruský teror, ktorý dopadá na hlavy našich východných susedov vo forme rakiet a dronov. Predtým to bola genocída potvrdená odhalením stoviek masových hrobov či zbombardovanie obchodného centra plného ľudí v Kremenčuku,“ uviedol Kalnovič.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zhromaždenie Mier Ukrajine: Za vašu aj našu slobodu – Spolu zvíťazíme (fotografie)

Iniciatíva uvádza, že Slovensko je terčom hybridnej vojny, ktorú Rusko vedie proti západu. Ďalej tvrdia, že cieľom Ruska je podkopať našu demokraciu a z vnútra nás rozložiť. „Rusko na nás vyvíja energetický i politický nátlak a v rámci informačnej vojny využíva skutočnosť, že osvojovanie si proruskej propagandy a dôvera v konšpirácie je na Slovensku vysoká a úroveň kritického myslenia zase nízka,“ tvrdí Mier Ukrajine.

Extrémistickí kandidáti vo voľbách

Marián Kulich, ktorý je taktiež členom iniciatívy, tvrdí, že „prostredníctvom exportu fašizmu, ktorý šíri nenávisť a radikalizuje nálady aj v našej spoločnosti čelí demokracia u nás bezpečnostným hrozbám. Má to mimoriadne negatívne až smrtiace dopady ako v prípade teroristickej vraždy dvoch mladých ľudí z LGBTI komunity v Bratislave.

Podotkol, že budúcnosť Slovenska nevyzerá dobre ani z pohľadu komunálnych volieb. Podľa Kulicha sa o hlasy v týchto voľbách uchádza množstvo extrémistických kandidátov. „Chceme požiadať verejnosť, aby extrémistov nevolili. Musíme spoločne zastaviť ruský teror na Ukrajine a zamedziť rastu jeho chápadiel aj na Slovensku,“ dodal Kulich.

Iniciatíva Mier Ukrajine zároveň ocenila, že parlamentné zhromaždenie Rady Európy prijalo rezolúciu, ktorou vyzvalo členské štáty, aby označili ruský režim za teroristický. „Slovenská delegácia na zasadnutí chýbala. Vzhľadom na okolnosti považujeme absenciu našich delegátov za hanbu,“ zdôraznila iniciatíva. Taktiež súhlasí s výzvou predsedu Európskej Rady Charlesa Michela, aby Rusko prišlo o členstvo v Bezpečnostnej rade OSN.

Viac k témam: Iniciatíva Mier Ukrajine, Protest, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – V Bratislave bude protestné zhromaždenie Stop ruskému teroru a za intenzívnejšiu pomoc Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prezidentka Čaputová pre chorobu zrušila svoj pracovný program na najbližšie dni

Zuzana Čaputová sa mala v pondelok popoludní zúčastniť na slávnostnom odhalení Hrobu neznámeho vojaka. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *