Home / SVET / Exhumované telá z masového hrobu z mesta Lyman vykazujú známky násilnej smrti, niektoré obete mali zviazané ruky za chrbtom

Exhumované telá z masového hrobu z mesta Lyman vykazujú známky násilnej smrti, niektoré obete mali zviazané ruky za chrbtom

21.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina dokončila exhumáciu tiel z najväčšieho masového hrobu, ktorý objavili po odchode ruských vojsk z mesta Lyman na východe krajiny, informovala vo štvrtok ukrajinská polícia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Obete zomreli násilnou smrťou

Ako uvádza spravodajský portál CNN s odvolaním sa na údaje polície, na cintoríne v Lymane v Doneckej oblasti exhumovali 146 tiel, 111 z nich patrilo civilistom a 35 vojenskému personálu.

Niektoré z obetí podľa polície zomreli na následky zásahov šrapnelmi z ruského bombardovania a niektoré telá vykazovali známky „násilnej smrti“, uviedla polícia bez ďalších podrobností.

Ruky zviazané za chrbtom

Tímy televízie CNN, ktoré boli v Lymane, už skôr informovali, že v masových hroboch videli telá, ktoré mali ruky zviazané za chrbtom.

S ukončenou exhumáciou tohto cintorína dosiahol počet exhumovaných tiel v Lymane 166, pričom päť z nich sú deti.

Obete opätovne pochovajú po vykonaní forenznej analýzy. Naďalej pritom pokračujú exhumácie civilistov pochovaných na ďalších miestach.

Viac k témam: Exhumácia, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Exhumované telá z masového hrobu z mesta Lyman vykazujú známky násilnej smrti, niektoré obete mali zviazané ruky za chrbtom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počas vojny na Ukrajine padlo už vyše 87-tisíc ruských vojakov, oznámil ukrajinský generálny štáb

Počas soboty zaznamenali ruské sily najväčšie straty v smere na Bachmut, Avdijivku a Lyman.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *