Home / SLOVENSKO / Dvojkou na ministerstve hospodárstva sa stane Peter Gerhart, vláda odobrila jeho vymenovanie do funkcie

Dvojkou na ministerstve hospodárstva sa stane Peter Gerhart, vláda odobrila jeho vymenovanie do funkcie

19.10.2022 (Webnoviny.sk) – Druhým štátnym tajomníkom Ministerstva hospodárstva SR bude Peter Gerhart. V stredu o jeho vymenovaní rozhodla vláda. Novej funkcie sa ujme 24. októbra.

Gerhart zastával viaceré pozície v Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti, a.s., okrem iného pôsobil ako projektový manažér, veduci odboru investícií a aktuálne ako vedúci útvaru medzinárodných projektov.

Funkciu prvého štátneho tajomníka rezortu hospodárstva zastáva od začiatku októbra Peter Švec. Ten pôsobil od roku 2006 ako riaditeľ vonkajších vzťahov a hovorca trnavskej automobilky Stellantis Slovakia.

Predtým pracoval v spoločnosti Heineken Slovensko, v Slovenskej sporiteľni a v rokoch 1998 až 2001 ako hovorca Ministerstva financií SR. Svoju profesijnú kariéru začínal ako reportér a komentátor týždenníka Trend.

Peter Gerhart a Peter Švec vo funkciách štátnych tajomníkov striedajú Karola Galeka a Jána Oravca.

Viac k témam: Štátny tajomník, Verejná funkcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvojkou na ministerstve hospodárstva sa stane Peter Gerhart, vláda odobrila jeho vymenovanie do funkcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

UNIQA prispela sumou 30 000 eur na psychoterapie detí, ktoré si to finančne nemôžu dovoliť

Podpora a pomoc UNIQA v oblasti duševného zdravia pokračuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *