Home / SVET / Rusi bombardovali ďalšie ukrajinské mestá, útoky zasiahli kritickú infraštruktúru

Rusi bombardovali ďalšie ukrajinské mestá, útoky zasiahli kritickú infraštruktúru

18.10.2022 (Webnoviny.sk) – Mestá naprieč Ukrajinou v utorok čelili ďalším ruským útokom. Rusi udreli na Kyjev, Dnipro, Charkov, Žytomyr, Kryvyj Rih či Mykolajiv. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

V Mykolajive zasiahli rakety S-300 dvojposchodovú budovu a jeden človek zomrel, uviedol tamojší gubernátor Vitalij Kim s tým, že pátracia a záchranná operácia pokračuje.

Časť je bez elektriny

Útoky zasiahli kritickú infraštruktúru. Gubernátor Dnipropetrovskej oblasti Valentyn Rezničenko povedal, že po tom, ako dve rakety zasiahli energetické zariadenie, je časť regiónu bez elektriny. Na ľavom brehu v meste Dnipro je aj problém s vodou. Výpadky elektriny a vody hlásia aj zo Žytomyru, kde nemocnice fungujú na generátoroch.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa hovorcu ukrajinského prezidenta tri ruské údery zasiahli v utorok ráno energetické zariadenie v Kyjeve. Starosta mesta povedal, že útok zasiahol kritickú infraštruktúru a na miesto idú pohotovostné zložky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zabíjanie civilistov

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v reakcii na útoky vyhlásil, že Rusko terorizuje a zabíja civilistov.

„Ukrajina je pod paľbou okupantov. Pokračujú v tom, čo vedia najlepšie – terorizovať a zabíjať civilistov. Teroristický štát takýmito činmi nič pre seba nezmení. Len to potvrdí jeho deštruktívnu a vražednú podstatu, za čo sa určite bude zodpovedať,“ uviedol Zelenskyj.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi bombardovali ďalšie ukrajinské mestá, útoky zasiahli kritickú infraštruktúru © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počas vojny na Ukrajine padlo už vyše 87-tisíc ruských vojakov, oznámil ukrajinský generálny štáb

Počas soboty zaznamenali ruské sily najväčšie straty v smere na Bachmut, Avdijivku a Lyman.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *