Home / SVET / Turci podľa Grékov prinútili 92 migrantov prejsť nahých do Grécka. Je to hanba pre civilizáciu, tvrdí minister Mitarachi

Turci podľa Grékov prinútili 92 migrantov prejsť nahých do Grécka. Je to hanba pre civilizáciu, tvrdí minister Mitarachi

16.10.2022 (Webnoviny.sk) – Grécke úrady obvinili Turecko, že prinútilo 92 migrantov prejsť nahých do Grécka. Polícia uviedla, že migrantov našli úplne nahých v piatok, pričom niektorí mali zranenia.

Do krajiny prišli na plastových člnoch po rieke Marica, ktorá tvorí hranicu medzi Gréckom a Tureckom.

Provokatívne správanie

Migranti povedali polícii a príslušníkom Európskej agentúry pre pohraničnú a pobrežnú stráž Frontex, že ich turecké úrady prinútili nastúpiť do troch áut, ktoré ich vzali k hranici.

Tiež vypovedali, že ich pred nástupom do člnov prinútili vyzliecť sa. Polícia uviedla, že migrantom poskytli oblečenie a jedlo.

Grécke ministerstvo pre azyl a migráciu v sobotu odsúdilo Turecko s tým, že jeho „provokatívne správanie sa prekračuje všetky hranice“.

„Turecké správanie sa k 92 migrantom, ktorých sme zachránili na hranici, je hanba pre civilizáciu. Očakávame, že Ankara incident vyšetrí a konečne ochráni svoje hranice s EÚ,“ napísal grécky minister pre migráciu Notis Mitarachi k fotografii migrantov, ktorú zverejnil na Twitteri.

Vzájomné obvinenia

Turecko pravidelne obviňuje Grécko, že násilne zatláča späť migrantov prichádzajúcich do krajiny cez more a po zemi. Grécko zas Turecko viní z toho, že posiela migrantov na jeho územie, aby vytvorilo tlak na Európsku úniu.

Migranti sú zvyčajne z Afganistanu a Sýrie, ale aj z iných krajín, ako napríklad z Pakistanu.

Türkiye’s behaviour towards 92 migrants whom we rescued at the borders today,is a shame for civilisation. We expect Ankara to investigate the incident and protect at last, its borders with the EU. pic.twitter.com/JYtUG1RnzC— Νότης Μηταράκης – Notis Mitarachi (@nmitarakis) October 15, 2022

Viac k témam: Migranti, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Turci podľa Grékov prinútili 92 migrantov prejsť nahých do Grécka. Je to hanba pre civilizáciu, tvrdí minister Mitarachi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Muž v nemeckom Illerkirchbergu napadol dve dievčatá, jedno po útoku zomrelo a druhé je v nemocnici

Polícia nešpecifikovala, akú zbraň útočník použil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *