Home / SLOVENSKO / Strana Hlas-SD sa stala súčasťou európskych socialistov, podľa Kmeca ide o medzistupeň v procese získania plnohodnotného členstva

Strana Hlas-SD sa stala súčasťou európskych socialistov, podľa Kmeca ide o medzistupeň v procese získania plnohodnotného členstva

15.10.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Hlas-SD sa stala asociovaným členom Strany európskych socialistov. Členstvo by strane malo pomôcť efektívnejšie pomôcť presadzovať jej program aj na európskej, nielen národnej úrovni.

Boj proti populizmu

Medzinárodné prijatie strany by jej tiež malo zabezpečiť vyššiu podporu európskych sociálnych demokratov v boji proti pravicovému populizmu a radikalizmu vo vnútornej politike.

Podľa tajomníka strany pre medzinárodné a európske vzťahy Petra Kmeca ide o medzistupeň v procese získania plnohodnotného členstva. Proces by sa mal zavŕšiť na budúci rok. Strana Hlas-SD o tom informovala v tlačovej správe.

Úloha sociálnej demokracie

„Úloha sociálnej demokracie je zvlášť dôležitá v časoch prebiehajúcej hospodárskej, energetickej a bezpečnostnej krízy. Sú to práve sociálni demokrati v HLASe – sociálna demokracia, ktorí predkladajú riešenia pre ľudí a vytvárajú politický tlak na vládu, aby pri európskych opatreniach bránila a presadzovala národnoštátny záujem Slovenskej republiky,“ vysvetlil Kmec.

Aktivity Hlas-SD na medzinárodnej úrovni vytvára priestor na napĺňanie programových cieľov strany. Hlas bol za asociovaného člena prijatý na 12. kongrese Strany európskych socialistov v Berlíne.

Viac k témam: Členstvo, europski socialisti, Populizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana Hlas-SD sa stala súčasťou európskych socialistov, podľa Kmeca ide o medzistupeň v procese získania plnohodnotného členstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Matovič si nemyslí, že poslanci z kandidátky kotlebovcov podporia rozpočet. Pre 76 hlasov však koalícia urobí všetko

Minister financií predpokladá, že v SaS sa nájdu poslanci, ktorí štátny rozpočet podporia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *