Home / SLOVENSKO / Streľbu na Zámockej ulici možno prekvalifikujú na terorizmus, vrah zanechal aj list na rozlúčku

Streľbu na Zámockej ulici možno prekvalifikujú na terorizmus, vrah zanechal aj list na rozlúčku

14.10.2022 (Webnoviny.sk) – Z vyšetrovania nevyplynulo, že by sa poškodení a podozrivý zo streľby na Zámockej ulici v Bratislave poznali. Na tlačovej besede o tom informoval riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ľubomír Daňko.

Streľba na Zámockej ulici v Bratislave

Na základe analýzy dôkazov bude skutok vyšetrovateľom NAKA prekvalifikovaný na obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy spáchaný z osobitného motívu, a to z nenávisti voči skupine osôb a jednotlivcov pre ich skutočnú alebo domnelú sexuálnu orientáciu. Daňko tiež nevylúčil, že vzhľadom na dôkazy bude skutok ešte prekvalifikovaný na trestný čin terorizmu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na Zámockej ulici v Bratislave (fotografie)

Podozrivý mal krátku strelnú zbraň kalibru 45 s laserovým zameriavaním. Zbraň bola zaistená v mieste bydliska podozrivého Juraja K.

Expertíza preukázala, že zaistená zbraň bola použitá na usmrtenie poškodených. Zbraň mal v legálnej držbe príbuzný podozrivého. Podozrivého vypátrali mŕtveho, jeho polohu určili vďaka občanovi, ktorý ho nahlásil na linku 158. Juraj K. zanechal i list na rozlúčku.

Pravdepodobnou príčinou smrti podozrivého bola strelná rana v oblasti hlavy. Predpokladá sa, že spáchal samovraždu, no bližšie informácie bude podľa Daňka možné poskytnúť až po vykonaní znaleckého skúmania z odboru súdneho lekárstva. V prípade sú naďalej vykonávané procesné úkony, výsluchy i znalecké dokazovanie. Vo veci spolupracujú s FBI, Europolom a okolitými štátmi EÚ.

Video: Zásah polície po streľbe na Zámockej ulici

https://cdnv.webnoviny.sk/sites/32/2022/10/img_6774.mp4

Video: Pátranie po páchateľovi streľby na Zámockej ulici

https://cdnv.webnoviny.sk/sites/32/2022/10/img_2767.mov.mp4

Viac k témam: Streľba na Zámockej ulici v Bratislave, Terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Streľbu na Zámockej ulici možno prekvalifikujú na terorizmus, vrah zanechal aj list na rozlúčku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pred špecializovaný súd sa opäť postaví „Hrobár“ z gangu sátorovcov, najvyšší súd predtým vyhovel jeho odvolaniu

Lehel H. svoju prezývku nadobudol tak, že na pozemku v areáli bývalého družstva v Čótfe zakopával obete mafiánskeho gangu sátorovcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *