Home / SLOVENSKO / Dědeček ide pre nehodu na Zochovej do väzby, krajský súd zmenil rozhodnutie prvostupňového (video+foto)

Dědeček ide pre nehodu na Zochovej do väzby, krajský súd zmenil rozhodnutie prvostupňového (video+foto)

14.10.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 14. októbra 10:56

Bývalý generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska Dušan Dědeček sa v piatok opäť postavil pred súd, ktorý rozhodol, že v súvislosti s tragickou nehodou na zastávke Zochova v Bratislave ide do väzby.

Senát Krajského súdu v Bratislave, vyhovel sťažnosti prokurátora proti rozhodnutiu o nevzatí do väzby obvineného prvostupňovým súdom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Obvinený Dědeček sa postavil pred sudcu, rozhodol o jeho väzbe (fotografie)

Rozhodnutie senátu však nebolo prijaté jednohlasne a člen senátu Michal Kačáni predniesol odlišné stanovisko. „To riziko je tu namieste,“ uviedla Molnárová s tým, že súd posudzoval aj okolnosti a skutky, ktoré sa udiali pár hodín pred smrteľnou nehodou. Zároveň posudzovali aj súčasný život a správanie obvineného.

Kačáni, naopak, povedal, že hrozba pokračovania v trestnej činnosti zo strany obvineného podľa neho nebola aktuálna a nehoda bola „ojedinelý exces s hroznými následkami“. Piatkové rozhodnutie krajského súdu je právoplatné a Dědečka priamo z pojednávacej miestnosti odviedli do výkonu väzby.

Riziko úteku

Prokurátor Juraj Chylo vo svojej sťažnosti proti nevzatiu do väzby obvineného argumentoval napríklad jeho vekom 60 rokov, čo spolu s možným vysokým trestom zakladá riziko úteku. Dědečkov obhajca Jiří Kučera, naopak, v piatok pred súdom uviedol, že obvinený polícii odovzdal svoj pas.

Tragická nehoda na zastávke Zochova v Bratislave

Zobraziť fotogalériu k článku:
Auto narazilo do ľudí na zastávke Zochova v Bratislave (fotografie)

Dědeček zase pred súdom vyhlásil, že na súd príde vždy vtedy, keď bude predvolaný. „Nikdy nebudem riadiť žiadne motorové vozidlo,“ povedal s tým, že incident je aj podnetom odnaučiť sa piť. Takisto argumentoval, že má povinnosti v rámci svojho zamestnania v Deaflympijskom výbore Slovenska.

Prepustený zo zadržania

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I minulý štvrtok do väzby Dědečka nevzal a prepustil zo zadržania.

Ako pre médiá uviedol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, sudca konštatoval dôvodnosť vzneseného obvinenia, dôvody pre útekovú a preventívnu väzbu však nenašiel. Argumentoval mimo iného tým, že obvinený má zadržaný vodičský preukaz a preto bezprostredne nehrozí, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti. Pokiaľ ide o hrozbu úteku, podľa sudcu prvostupňového súdu nie je hrozba vysokého trestu samostatným väzobným dôvodom.

Keďže prokurátor podal proti rozhodnutiu sťažnosť, o veci ešte rozhodoval Krajský súd v Bratislave na verejnom zasadnutí v piatok 14. októbra.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Trestný čin všeobecného ohrozenia

Vyšetrovateľ bratislavskej kriminálnej polície v utorok 4. októbra obvinil 60-ročného Dědečka z Bratislavy z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne trest odňatia slobody na doživotie.

Opitý Dědeček v nedeľu 2. októbra na Škode SuperB zišiel vo vysokej rýchlosti mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy Zochova v Bratislave, na ktorej sa v tom čase nachádzalo približne 40 osôb, pričom došlo k zrážke vozidla s čakajúcimi na spoj.

Na mieste zahynuli štyri osoby, traja ľudia boli v kritickom stave prevezení do nemocníc, ďalší traja utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach. V priebehu pondelka 3. októbra pribudla ďalšia obeť, ktorou bola 21-ročná študentka.

https://cdnv.webnoviny.sk/sites/32/2022/10/nehodastaromestska.mp4

Viac k témam: Súdy, Tragická nehoda na zastávke Zochova v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Dědeček ide pre nehodu na Zochovej do väzby, krajský súd zmenil rozhodnutie prvostupňového (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

O novom predsedovi strany Hlas-SD rozhodne snem, ten sa bude konať 1. júna v Košiciach

Matúš Šutaj Eštok zdôraznil, že chcú, aby Hlas prežil odchod svojho predsedu Petra Pellegriniho, ktorý bol nedávno zvolený za prezidenta SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *