Home / SLOVENSKO / Muž obžalovaný z vrážd a pokusov o vraždy netrpí duševnou poruchou, súd vykonáva dokazovanie

Muž obžalovaný z vrážd a pokusov o vraždy netrpí duševnou poruchou, súd vykonáva dokazovanie

12.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ján R., ktorý čelí obžalobe z vrážd dvoch osôb, ako aj z pokusov o vraždy ďalších osôb, netrpí duševnou poruchou a v čase spáchania skutkov vedel rozpoznať nebezpečnosť svojho konania. Vyplýva to zo znaleckého posudku, ktorý v stredu prečítali na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku.

Obžalovaný na predchádzajúcom pojednávaní ešte v septembri tohto roku priznal vinu. Súd jeho vyhlásenie prijal a vykonáva len dokazovanie, pokiaľ ide o uloženie trestu.

Streľba na pumpe

Polícia ešte na jeseň minulého roka informovala, že prvý prípad sa stal v januári 2015 vo Veľkej Lomnici (okres Kežmarok), kde obžalovaný na čerpacej stanici zastrelil Erika K.

Druhý prípad sa stal v máji 2017, keď sa Ján R. v blízkosti obce Holumnica (okres Kežmarok) pokúsil zastreliť Štefana B. a Danu F. Tretí prípad sa stal v apríli 2019, keď obžalovaný v lesnom poraste v katastri mesta Levoča zastrelil Jozefa L.

Pokus o vraždu

Polícii sa prípady podarilo objasniť na základe dôkazov získaných pri vyšetrovaní prípadu útoku na verejného činiteľa. Ján R. totiž v júni 2021 pri Liptovskom Hrádku (okres Liptovský Mikuláš) strieľal na dvojčlennú policajnú hliadku, ktorá ho chcela skontrolovať.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry následne všetky prípady spojil na spoločné konanie a streľbu na policajtov tiež kvalifikoval ako pokus o vraždu. Obžaloba voči Jánovi R. zahŕňa tiež nedovolené ozbrojovanie.

Viac k témam: Pokus o vraždu, Súdy, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž obžalovaný z vrážd a pokusov o vraždy netrpí duševnou poruchou, súd vykonáva dokazovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa namiesto vyučovania h3kovali

Študenti Gymnázia M. R. Štefánika sa včera neučili. Do školy zavítali známi influenceri v rámci preventívneho projektu H3KNISA a na viacerých workshopoch v malých skupinkách debatovali na rôzne témy, o ktoré sa zaujímajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *