Home / SVET / Šéfa nemeckej kybernetickej bezpečnosti vyšetrujú pre vzťahy s Ruskom

Šéfa nemeckej kybernetickej bezpečnosti vyšetrujú pre vzťahy s Ruskom

10.10.2022 (Webnoviny.sk) – Šéfa nemeckej národnej agentúry pre kybernetickú bezpečnosť Arneho Schönbohma vyšetrujú pre správy o jeho väzbách na ruskú rozviedku. Uviedli to v pondelok nemeckí predstavitelia.

Kontakt na ruského agenta

Schönbohm, ktorý vedie agentúru BSI, pred desiatimi rokmi spoluzakladal skupinu pre kybernetickú bezpečnosť združujúcu odborníkov z verejných inštitúcií a súkromného sektora. Nemecké médiá informovali, že jedným z jej členov je spoločnosť založená bývalým ruským spravodajským agentom.
Kybernetický útok ochromil viaceré štátne webstránky v Litve, má za ním stáť prokremeľská skupina Killnet
„Ministerstvo vnútra berie záležitosti zverejnené cez víkend vážne a komplexne ich vyšetruje,“ uviedlo ministerstvo vo vyhlásení. V Nemecku narastajú obavy, že tamojšia kritická infraštruktúra by sa mohla stať terčom Ruska pre podporu Berlína Ukrajine.

Sabotáž nemeckej železnice

V sobotu očividný akt sabotáže prinútil železničnú spoločnosť Deutsche Bahn na takmer tri hodiny zastaviť osobné a nákladné vlaky na severozápade krajiny.
Ukrajinská bezpečnostná služba našla v Kyjeve podzemnú serverovňu, ktorá slúžila ruským hackerom
Minister dopravy Volker Wissing uviedol, že káble, ktoré sú „nevyhnutné pre bezpečné riadenie železničnej dopravy“, boli na dvoch samostatných miestach zámerne prerezané. Miesta činu boli na predmestí Berlína a v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko na západe Nemecka, pričom sú od seba vzdialené približne 500 kilometrov.

Viac k témam: kolaborácia, Kybernetická bezpečnosť, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéfa nemeckej kybernetickej bezpečnosti vyšetrujú pre vzťahy s Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajinských kňazov spolupracujúcich s Ruskom neminie trest, rozhodol Zelenskyj

Primárnym cieľom tohto opatrenia je Ruskom podporované krídlo Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi známe ako Moskovský patriarchát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *