Home / SVET / Ukrajina má ďalšie húfnice Zuzana 2, Slovensko je ochotné pomáhať podľa Naďa krajine aj naďalej

Ukrajina má ďalšie húfnice Zuzana 2, Slovensko je ochotné pomáhať podľa Naďa krajine aj naďalej

9.10.2022 (Webnoviny.sk) – Na Ukrajine sú ďalšie dve húfnice Zuzana 2. Celkovo disponujú šiestimi samohybnými kanónovými húfnicami slovenskej výroby, ktoré boli dodané na základe kontraktu na komerčný predaj. Zákazka je na osem kusov, no okrem nich vyrobí štátna akciová spoločnosť KONŠTRUKTA-Defence ďalších 16 kusov pre Ukrajinu. Tie zafinancujú Dánske a Nórske kráľovstvo a Spolková republika Nemecko. Informovalo o tom Ministerstvo obrany SR.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Naša podpora Ukrajiny je reálna, efektívna a adresná. Dodali sme jej kľúčový a naozaj kvalitný samohybný autonómny delostrelecký systém schopný zabezpečiť účinnú paľbu, ktorá v tomto prípade pomôže zachraňovať životy a existenciu nezávislej a suverénnej Ukrajiny,“ vyjadril sa šéf slovenského rezortu obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) s tým, že Slovensko je, spolu s medzinárodným spoločenstvom, ochotné pomáhať i naďalej.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Húfnice Zuzana 2, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina má ďalšie húfnice Zuzana 2, Slovensko je ochotné pomáhať podľa Naďa krajine aj naďalej © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Moskva stratila ďalších viac ako 1100 vojakov, Kremeľ prišiel aj o osem tankov

Od začiatku vojny Rusko podľa Kyjeva celkovo stratilo už 8 009 tankov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *