Home / SVET / Niektorí ruskí vojaci v ukrajinskej obci Ľubymivka spali v chlievoch pre ošípané, na farme sa našli ukradnuté práčky

Niektorí ruskí vojaci v ukrajinskej obci Ľubymivka spali v chlievoch pre ošípané, na farme sa našli ukradnuté práčky

8.10.2022 (Webnoviny.sk) – Niektorí ruskí vojaci v okupovanej dedine v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny sa presťahovali do chlievov pre ošípané, pretože sa nemali kam uchýliť. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na Ukrajinskú bezpečnostnú službu (SBU).

Rusi obsadili dedinu Ľubymivka, v ktorej bolo počas ostreľovania zničených asi 70 % budov. Podľa SBU sa ruskí dôstojníci uchýlili do súkromných domov, no niektorí vojaci, na ktorých nezvýšilo miesto, sa museli uspokojiť s chlievmi pre ošípané.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Miestni obyvatelia priviedli predstaviteľov SBU na jednu z fariem. Na nej vznikli zábery televízie CNN, ktoré dokazujú, že ruskí vojaci spali a jedli v chlievoch. SBU tiež uviedla, že na farme ošípaných našli ukradnuté práčky.

Ľubymivka bola oslobodená tento týždeň, keď sa ukrajinská armáda tlačila vidieckymi časťami na juh Chersonskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Niektorí ruskí vojaci v ukrajinskej obci Ľubymivka spali v chlievoch pre ošípané, na farme sa našli ukradnuté práčky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel

Výbuchy podľa poradcu starostu pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré Rusi nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *