Home / SVET / Niektorí ruskí vojaci v ukrajinskej obci Ľubymivka spali v chlievoch pre ošípané, na farme sa našli ukradnuté práčky

Niektorí ruskí vojaci v ukrajinskej obci Ľubymivka spali v chlievoch pre ošípané, na farme sa našli ukradnuté práčky

8.10.2022 (Webnoviny.sk) – Niektorí ruskí vojaci v okupovanej dedine v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny sa presťahovali do chlievov pre ošípané, pretože sa nemali kam uchýliť. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na Ukrajinskú bezpečnostnú službu (SBU).

Rusi obsadili dedinu Ľubymivka, v ktorej bolo počas ostreľovania zničených asi 70 % budov. Podľa SBU sa ruskí dôstojníci uchýlili do súkromných domov, no niektorí vojaci, na ktorých nezvýšilo miesto, sa museli uspokojiť s chlievmi pre ošípané.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Miestni obyvatelia priviedli predstaviteľov SBU na jednu z fariem. Na nej vznikli zábery televízie CNN, ktoré dokazujú, že ruskí vojaci spali a jedli v chlievoch. SBU tiež uviedla, že na farme ošípaných našli ukradnuté práčky.

Ľubymivka bola oslobodená tento týždeň, keď sa ukrajinská armáda tlačila vidieckymi časťami na juh Chersonskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Niektorí ruskí vojaci v ukrajinskej obci Ľubymivka spali v chlievoch pre ošípané, na farme sa našli ukradnuté práčky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajinským mužom v odvodovom veku žijúcim v zahraničí pozastavili konzulárne služby, potvrdil Kuleba

Hlavnou prioritou ministerstva je boj o prežitie Ukrajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *