Home / SVET / Ukoristené ruské tanky tvoria viac ako polovicu ukrajinského tankového vozového parku, tvrdia Briti

Ukoristené ruské tanky tvoria viac ako polovicu ukrajinského tankového vozového parku, tvrdia Briti

7.10.2022 (Webnoviny.sk) – Schopnosť Ukrajiny získať a uviesť späť do prevádzky ruské tanky a ďalšie vybavenie zostáva dôležitým faktorom v jej úsilí o odrazenie invázie, tvrdí britské ministerstvo obrany. Rezort vo svojom piatkovom hodnotení vojny uvádza, že ukrajinské sily od začiatku vojny získali najmenej 440 tankov a zhruba 650 obrnených vozidiel. Viac ako polovicu ukrajinského tankového vozového parku v súčasnosti tvoria takéto vozidlá, uvádza ministerstvo na Twitteri.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Londýn tiež poukazuje, že neschopnosť ruských posádok zničiť neporušené vybavenie pred stiahnutím sa alebo kapituláciou „zdôrazňuje ich zlý stav výcviku a nízku úroveň bojovej disciplíny“. S ruskými formáciami pod silným tlakom v niekoľkých sektoroch a čoraz demoralizovanejšími jednotkami bude podľa neho Rusko pravdepodobne naďalej strácať ťažké zbrane.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukoristené ruské tanky tvoria viac ako polovicu ukrajinského tankového vozového parku, tvrdia Briti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Klus sa členom Európskeho dvora audítorov nestane, vo výbore europarlamentu nedostal ani jeden hlas

Vláda ešte koncom januára tohto roka schválila nomináciu Martina Klusa ako kandidáta Slovenskej republiky za člena Európskeho dvora audítorov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *