Home / SLOVENSKO / Fico by chcel predčasné voľby na jar, ale má aj náhradný termín. Politikov vyzýva k rokovaniam o novele ústavy (video)

Fico by chcel predčasné voľby na jar, ale má aj náhradný termín. Politikov vyzýva k rokovaniam o novele ústavy (video)

7.10.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico chce osloviť všetky politické subjekty na Slovensku, aby si spolu sadli a začali hovoriť o tom, ako prebehne rokovanie na októbrovej schôdzi, pokiaľ ide o návrh na novelizáciu Ústavy SR. Dodal, že táto novelizácia je základným predpokladom na to, aby sa mohli uskutočniť predčasné parlamentné voľby.

„Ideálne by bolo, keby boli voľby na jar, v marci budúceho roku. Smer-SD podporuje čo najskoršie konanie parlamentných volieb,“ povedal Fico v piatok na tlačovej konferencii. Strana je zároveň otvorená diskutovať aj o kompromise, napr. že by sa voľby konali v júni 2023.

„Voľby, voľby, voľby, inak budete v parlamente svedkami nechutností, budete svedkami nefunkčnej vlády, budete svedkami nefunkčného štátu, ako to vidíme už v týchto dňoch,“ doplnil.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predčasné voľby, Ústava SR, Zmena ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico by chcel predčasné voľby na jar, ale má aj náhradný termín. Politikov vyzýva k rokovaniam o novele ústavy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto)

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu neprijal písomný sľub obvineného.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *