Home / šport / Hokej / Ružička dostal šancu zahrať si, zatiaľ nezaujal a nevyužíva svoju postavu

Ružička dostal šancu zahrať si, zatiaľ nezaujal a nevyužíva svoju postavu

5.10.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejista Adam Ružička zatiaľ v hlavnom prípravnom kempe klubu Calgary Flames zo zámorskej NHL pred sezónou 2022/2023 nezaujal. V jednom zápase dostal šancu zahrať si v prvej útočnej formácii s Jonathanom Huberdeauom a Tylerom Toffolim, no ani vtedy nebodoval. Podľa Roberta Munnicha z portálu Flames Nation musí 23-ročný Bratislavčan viac využívať svoju robustnú postavu.

Ružička patrí zatiaľ medzi najväčšie sklamania v kempe Flames. Dostal od trénerov niekoľko veľkých príležitostí, no nevyužil ich. V piatkovom dueli proti Edmontonu hral dokonca v prvom útoku. Nanešťastie, nič z toho nevyťažil a podal nevýrazný výkon. Najviac frustrujúci je na jeho hre nedostatok tvrdosti. Má postavu ako grécky boh a je neuveriteľne silný, ale na jeho hre to nie je vidieť. Ľahko prichádza o puk, prehráva súboje a nevyužíva svoju postavu na to, aby si pokryl puk v útočnom pásme,“ napísal Munnich o Ružičkovi.

Musí hrať s vyššou intenzitou a viac do tela, ak sa chce stať plnohodnotným hráčom v NHL. Svoju postavu by mal využívať ako silnú stránku, nemala by byť jeho slabinou,“ doplnil odborník. Ružička je síce center, ale v Calgary je na tejto pozícii dostatok hráčov, a tak v kempe reálne bojuje o post krídelníka v druhom či treťom útoku.

V sezóne 2021/2022 absolvoval v drese Flames 28 zápasov s bilanciou 5 gólov a 5 asistencií. „Plamene“ ho draftovali v roku 2017 zo 109. miesta, odvtedy za ne odohral 31 duelov so ziskom 11 bodov (5+6).

Viac k témam: NHL National Hockey League
Zdroj: Webnoviny.sk – Ružička dostal šancu zahrať si, zatiaľ nezaujal a nevyužíva svoju postavu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Iránsky útok na Izrael bude na mimoriadnom zasadnutí riešiť Bezpečnostná rada OSN, na videokonferencii budú diskutovať aj lídri G7

Izrael zároveň požiadal Bezpečnostnú radu OSN, aby označila Iránske revolučné gardy za teroristickú organizáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *