Home / SVET / Na Ukrajine padlo už 61-tisíc ruských vojakov a niektorí utekajú z Luhanska, lebo nemajú oblečenie ani jedlo

Na Ukrajine padlo už 61-tisíc ruských vojakov a niektorí utekajú z Luhanska, lebo nemajú oblečenie ani jedlo

5.10.2022 (Webnoviny.sk) – Niektorí ruskí vojaci sa vracajú z Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny do Ruska, pretože nemajú oblečenie ani jedlo. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na šéfa regionálnej samosprávy v Luhanskej oblasti Serhija Hajdaja.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské vojenské vedenie sa snaží kompenzovať značné straty personálu náborom ľudí z okupovaných území Ukrajiny. Muži z Luhanska sú teda bez vykonania lekárskej prehliadky a výcviku okamžite vyslaní na doplnenie jednotiek, ktoré po mobilizácii utrpeli najväčšie straty.

V meste Kreminna medzitým prestalo fungovať mobilné spojenie. Hajdaj naznačuje, že okupanti sa obávajú spolupráce obyvateľov s ozbrojenými silami a šírenia paniky v Luhanskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V doterajšom priebehu vojny na Ukrajine bolo podľa generálneho štábu ukrajinských síl zabitých 61-tisíc ruských vojakov. V statuse na Facebooku ešte dodali, že počas utorka prišlo o život 200 ruských vojakov.

Rusko podľa ukrajinského generálneho štábu dosiaľ prišlo aj o 2435 tankov, 5038 bojových obrnených vozidiel, 3841 vozidiel a palivových nádrží, 1414 delostreleckých systémov, 341 odpaľovacích raketových systémov, 177 systémov protivzdušnej obrany, 232 vrtuľníkov, 266 lietadiel, 1032 dronov, 246 striel s plochou dráhou letu, 15 lodí a 132 kusov špeciálnej techniky.

Počas utorka zaznamenali ruskí okupanti najväčšie straty v smere na mestá Kramatorsk, Kryvorizka a Kryvyj Rih, uviedol generálny štáb.

Viac k témam: LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenská mobilizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Ukrajine padlo už 61-tisíc ruských vojakov a niektorí utekajú z Luhanska, lebo nemajú oblečenie ani jedlo © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel

Výbuchy podľa poradcu starostu pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré Rusi nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *