Home / SLOVENSKO / Počet kandidátov na post primátora Trnavy sa zúžil, Bošnáková sa vzdala v prospech Galbavého

Počet kandidátov na post primátora Trnavy sa zúžil, Bošnáková sa vzdala v prospech Galbavého

4.10.2022 (Webnoviny.sk) – Kandidáti na post primátora v Trnave Zuzana Bošnáková a Marián Galbavý sa dohodli, že do komunálnych volieb pôjde napokon len Marián Galbavý.

Bošnáková odstúpi a ďalej už bude v kampani podporovať Galbavého, k čomu vyzvala aj svojich priaznivcov. Obaja o tom informovali na utorkovom stretnutí s novinármi.

Rozhodol prieskum verejnej mienky

Bošnáková sa rozhodla odstúpiť z volieb na základe výsledkov prieskumu verejnej mienky agentúry AKO, ktorý dáva väčšie šance na zvolenie Galbavému.

Prieskum mal obom kandidátom odpovedať na otázku, kto u nich má väčšiu šancu poraziť terajšieho primátora Petra Bročku.

Galbavý informoval, že v prípade úspechu vo voľbách ráta s Bošnákovou na pozícii viceprimátorky. Zároveň potvrdil, že naďalej rokuje aj s ďalšími kandidátmi na primátora Trnavy Matejom Lančaričom a Branislavom Barošom, v oboch prípadoch vidí šancu na dohodu.

Chcú rozbiť súčasný systém

„Väčšina ľudí si neželá pána Bročku na radnici, volebný systém na Slovensku je však nastavený v prospech terajších starostov a primátorov. My chceme tento systém rozbiť a budem ďalej rokovať, aby proti terajšiemu primátorovi stál len jeden kandidát. Aby sa skutočne ukázalo, či ľudia v tomto meste chcú, aby Bročka na radnici pokračoval alebo nie,“ dodal Galbavý, kandidát koalície SaS, Sme rodina, ODS a Šanca.

Zuzana Bošnáková ďalej kandiduje za poslankyňu Mestského zastupiteľstva v Trnave.

Na post primátora Trnavy kandiduje aj Branislav Baroš (NEKA), Peter Bročka (NEKA), Matej Lančarič (NEKA) a Zdenko Rosina (Národná koalícia/nezávislí kandidáti).

Viac k témam: Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet kandidátov na post primátora Trnavy sa zúžil, Bošnáková sa vzdala v prospech Galbavého © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lučenec má za sebou víkend plný zábavy a športu, Kaufland tu otvoril štrnásty K Park

Ďalšie slovenské mesto získalo moderný športovo-oddychový areál s lezeckou stenou, streetbalovým ihriskom či plochou pre skateboardistov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *