Home / EKONOMIKA / Slovenská pošta rozšírila sieť balíkomatov, najviac terminálov má Bratislavský či Košický kraj

Slovenská pošta rozšírila sieť balíkomatov, najviac terminálov má Bratislavský či Košický kraj

4.10.2022 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Slovenská pošta, a. s., pokračuje vo zvyšovaní počtu svojich balíkoBOXov. Od začiatku októbra rozšírila ich sieť o ďalších osem, pričom v súčasnosti má na celom Slovensku 153 terminálov a do konca tohto roka pribudnú ešte dva. Ako v utorok informovala štátna poštová spoločnosť, najviac balíkových terminálov má v Bratislavskom, Košickom a Banskobystrickom kraji.

Ľudia využívajú balíkomaty najmä pri nákupoch cez internet. „Slovenská pošta plánuje do roku 2024 rozšíriť sieť BalíkoBOXov na 420 kusov. Nové budú aj s menším počtom schránok ako súčasné, vkladanie a výber zásielok bude realizované prostredníctvom mobilnej aplikácie,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková. Terminály budú napájané autonómnym solárnym systémom, respektíve akumulátorom.

Slovenská pošta poskytuje poštové služby, vrátane univerzálnej na základe licencie, komunikačné, distribučné a platobné služby, vydáva poštové ceniny. Vznikla ako štátny podnik 1. januára 1993, sídlo v Banskej Bystrici má od marca 1996 a na akciovú spoločnosť so stopercentnou účasťou štátu sa transformovala 1. októbra 2004. Akcionárom spoločnosti je Slovenská republika v zastúpení Ministerstvom dopravy a výstavby SR, základné imanie presahuje 214 miliónov eur.

Viac k témam: BalíkoBOX
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská pošta rozšírila sieť balíkomatov, najviac terminálov má Bratislavský či Košický kraj © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sociálna poisťovňa kontaktuje na možnosť využitia generálneho pardonu. Zmenu kontaktných údajov treba nahlásiť

Sociálna poisťovňa v týchto dňoch zasiela upozornenia na možnosť využitia generálneho pardonu. Tie subjekty, ktorých sa táto možnosť týka a Sociálna poisťovňa na ne eviduje kontakty, dostanú SMS, e-mail alebo správu do elektronickej schránky. Kontaktné údaje Na možnosť využitia generálneho pardonu bude Sociálna poisťovňa upozorňovať pravidelne mesačne počas jeho trvania až do augusta. Poisťovňa zároveň klientom pripomína, že v prípade, ak v poslednom období zmenili kontaktné údaje, aby túto zmenu oznámili. Samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) si svoje kontaktné údaje môžu v Sociálnej poisťovni aktualizovať prostredníctvom eSlužieb. [related id="1884284" /] Výška svojho dlhu Zamestnávateľ si kontaktné údaje môže preveriť a doplniť pri odosielaní registračného listu fyzickej osoby, registračného listu zamestnávateľa, či mesačného výkazu poistného. Klienti si kontaktné údaje môžu aktualizovať aj pri osobnej návšteve pobočky Sociálnej poisťovne. Subjekty, ktoré poznajú výšku svojho dlhu, ho môžu ihneď uhradiť. Zamestnávatelia tiež môžu ihneď odovzdať chýbajúci mesačný výkaz a uhradiť dlh. Sociálna poisťovňa na základe generálneho pardonu automaticky odpustí penále a bude ich o tom informovať. Prvý proces hromadného oddlženia vykoná Sociálna poisťovňa v apríli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *