Home / SLOVENSKO / Od budúceho roka by sa mala posilniť povinnosť verejných funkcionárov odpovedať na otázky novinárom (video)

Od budúceho roka by sa mala posilniť povinnosť verejných funkcionárov odpovedať na otázky novinárom (video)

2.10.2022 (Webnoviny.sk) – Od začiatku budúceho roka by sa mala posilniť povinnosť orgánov verejnej moci a verejných funkcionárov odpovedať na otázky novinárov. Vyplýva to z návrhu novely zákona o vydavateľoch publikácií a o registri v oblasti médií a audiovízie, ktorý do parlamentu predložil nezaradený poslanec a predseda strany Spolu – občianska demokracia Miroslav Kollár.

Podľa predkladateľa je návrh odôvodnený skúsenosťami z praxe, keď „konkrétny orgán verejnej moci sa rozhodol neodpovedať na otázky novinárom.“

Zákon o publikáciách v súčasnosti disponuje právom na informácie. Povinnosť poskytovať novinárom informácie majú orgány verejnej moci, nimi zriadené rozpočtové organizácie i príspevkové organizácie a právnické osoby.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Novela zákona, Novinári
Zdroj: Webnoviny.sk – Od budúceho roka by sa mala posilniť povinnosť verejných funkcionárov odpovedať na otázky novinárom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trnava organizuje prvé cyklistické podujatie pre deti Kidical Mass, štartuje na Trojičnom námestí

Odtiaľ cyklisti spoločne vyrazia na pätkilometrovú trasu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *