Home / šport / Ruskí športovci nebudú mať v súvislosti s mobilizáciou dodatočné privilégiá

Ruskí športovci nebudú mať v súvislosti s mobilizáciou dodatočné privilégiá

30.9.2022 (Webnoviny.sk) – Podľa ruského ministra športu Olega Matycina v súvislosti s ohlásenou čiastočnou mobilizáciou nie je možné poskytnúť dodatočné privilégiá pre športovcov. Ako referuje web matchtv.ru, športovci by sa podľa Matycina mali prezentovať ako „vlastenci podporujúci špeciálnu vojenskú operáciu a prezidenta Vladimira Putina“ a zapojiť sa do vojny na Ukrajine, keď to bude potrebné.

Minister však prisľúbil „určité ochranné opatrenia“, čo znamená, že istým skupinám športovcov umožnia odklad mobilizácie. Konkrétne kritériá vraj v najbližších dňoch zverejní ruské ministerstvo športu. To momentálne zhromažďuje zoznamy ruských športovcov a trénerov na vytvorenie registra osôb, ktoré aspoň zatiaľ nebudú podliehať mobilizácii.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Čiastočnú mobilizáciu počas minulého týždňa vyhlásil ruský prezident Vladimír Putin a povolávacie rozkazy už dostali viacerí ruskí športovci vrátane krasokorčuliara Dmitrija Alijeva – majstra Európy z rakúskeho Grazu 2020.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská mobilizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí športovci nebudú mať v súvislosti s mobilizáciou dodatočné privilégiá © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ak budú môcť na olympiáde v Paríži súťažiť Rusi a Bielorusi, športovci z Lotyšska zvážia jej bojkot

Oveľa razantnejšie sa na adresu Medzinárodného olympijského výboru a jeho zámeru vyjadril poradca ukrajinského prezidenta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *