Home / SVET / Pre ruskú anexiu ukrajinských regiónov uvalila Amerika sankcie na viac ako tisíc ľudí a firiem

Pre ruskú anexiu ukrajinských regiónov uvalila Amerika sankcie na viac ako tisíc ľudí a firiem

30.9.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty v piatok uvalili sankcie na viac ako tisíc ľudí a firiem spojených s ruskou inváziou na Ukrajinu. Stalo sa tak po tom, čo ruský prezident Vladimir Putin podpísal dokumenty o anexii štyroch ukrajinských oblastí. Medzi sankcionovanými sú napríklad guvernér ruskej centrálnej banky a rodiny členov ruskej bezpečnostnej rady.

Americké ministerstvo financií na sankčný zoznam zaradilo stovky členov ruského zákonodarného zboru, vedúcich predstaviteľov finančnej a vojenskej infraštruktúry krajiny a dodávateľov. Ministerstvo obchodu pridalo 57 spoločností na svoj zoznam porušovateľov exportných kontrol a ministerstvo zahraničia zase uvalilo na viac ako 900 ľudí vízové obmedzenia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Americký prezident Joe Biden na Putinove kroky reagoval s tým, že „tieto činy nemajú žiadnu legitimitu“. Nové finančné sankcie podľa neho spôsobia náklady ľuďom a spoločnostiam v Rusku aj mimo neho, „ktoré poskytujú politickú alebo ekonomickú podporu nezákonným pokusom o zmenu štatútu ukrajinského územia“. „Teším sa na podpísanie legislatívy Kongresu, ktorá poskytne ďalších 12 miliárd dolárov na podporu Ukrajiny, dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Anexia, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre ruskú anexiu ukrajinských regiónov uvalila Amerika sankcie na viac ako tisíc ľudí a firiem © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Plaváková označila situáciu okolo šéfa parlamentu za zvláštnu a je toho názoru, že koalícia sa nevie dohodnúť

Lucia Plaváková poukázala, že od prezidentských volieb už uplynul určitý čas, no stále nie je jednoznačne známa konkrétna nominácia na túto pozíciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *