Home / SVET / Hurikán Ian premenil ulice Floridy na rieky, takmer dva milióny domácností ostalo bez elektriny

Hurikán Ian premenil ulice Floridy na rieky, takmer dva milióny domácností ostalo bez elektriny

29.9.2022 (Webnoviny.sk) – Hurikán Ian v stredu dorazil na americkú pevninu, keď ako búrka štvrtej kategórie zasiahol juhozápadnú časť štátu Florida neďaleko Cayo Costa. Jedna z najsilnejších búrok zaznamenaných v USA premenila ulice na rieky a spôsobila výpadok elektrickej energie pre 1,8 milióna domácností a firiem.

Hurikán sa vyhol Tampa Bay

Ian zasiahol pevninu viac ako 160 kilometrov južne od Tampy a St. Petersburgu, čím ušetril husto obývanú oblasť Tampa Bay pred prvým priamym zásahom veľkého hurikánu od roku 1921.

Ian zasiahol floridské pobrežie s rýchlosťou vetra 241 kilometrov za hodinu. O niekoľko hodín neskôr klesla rýchlosť silného vetra na 170 kilometrov za hodinu, čo z Iana urobilo hurikán druhej kategórie.

Pomoc pre obyvateľov

Federálna vláda vyslala 300 sanitiek s lekárskymi tímami a bola pripravená odviezť 3,7 milióna jedál a 3,5 milióna litrov vody, akonáhle búrka prejde.

Predtým na Kube vyradil živel z prevádzky elektrickú sieť, v dôsledku čoho zostal celý ostrov bez elektrickej energie.

Viac k témam: Hurikán Ian
Zdroj: Webnoviny.sk – Hurikán Ian premenil ulice Floridy na rieky, takmer dva milióny domácností ostalo bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súdna rada SR zvolila kandidátov na post sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva, jedným z nich je aj bývalý politik Procházka (video)

Rozhodnutie musí ešte odobriť vláda, pričom jedného sudcu spomedzi kandidátov nakoniec zvolí Parlamentné zhromaždenie Rady Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *