Home / SLOVENSKO / Krúpa si zavolá Mikulca na koberček, dôvodom je migračná vlna a neriešenie situácie na našich hraniciach

Krúpa si zavolá Mikulca na koberček, dôvodom je migračná vlna a neriešenie situácie na našich hraniciach

27.9.2022 (Webnoviny.sk) – Česko zavedie od štvrtka (29. septembra) dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom. Poslanec Národnej rady SR (NR SR) za stranu Sloboda a solidarita (SaS) a predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa preto zvolá na štvrtok (29. septembra) mimoriadne zasadnutie výboru.

Migračná vlna zo Sýrie

Liberáli sú presvedčení, že minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) musí vysvetliť nielen dôvody, pre ktoré budú tieto kontroly na hraniciach obnovené, ale zároveň aj situáciu s aktuálnou migračnou vlnou smerujúcou zo Sýrie do Nemecka. V tlačovej správe o tom informuje hovorca SaS Ondrej Šprlák.

„Ministra vnútra sa budeme pýtať, čo viedlo k zavedeniu kontrol na našich hraniciach s Českom. Evidentne situáciu s migračnou vlnou podcenil alebo nedostatočne rokoval s jeho českým aj maďarským kolegom,“ povedal Krúpa.

Mikulcovo zlyhanie

Migranti na Slovensko prichádzajú z Maďarska, a podľa Krúpu by sa mali úplne logicky zaviesť kontroly aj na našich hraniciach, keďže situácia absolútne nie je zvládnutá.

V aktuálnej situácii podľa Krúpu možno obnovenie kontrol na hraniciach považovať za zlyhanie šéfa rezortu vnútra. Dôvodom môže byť aj totálne poddimenzovaný personálny stav na Úrade hraničnej a cudzineckej polície, za čo tiež nesie zodpovednosť minister Mikulec.

Viac k témam: Kontroly na hraniciach, Migračná vlna
Zdroj: Webnoviny.sk – Krúpa si zavolá Mikulca na koberček, dôvodom je migračná vlna a neriešenie situácie na našich hraniciach © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *