Home / SLOVENSKO / Žilinský kontrolór si finančne polepší, poslanci mu odklepli odmenu vo výške takmer 5-tisíc eur

Žilinský kontrolór si finančne polepší, poslanci mu odklepli odmenu vo výške takmer 5-tisíc eur

27.9.2022 (Webnoviny.sk) – Hlavný kontrolór Žilinského samosprávneho kraja Ján Konušík dostane odmenu vo výške 15 percent súhrnu jeho platov za prvých osem mesiacov tohto roka. Na pondelkovom rokovaní o tom 39 hlasmi rozhodli poslanci krajského zastupiteľstva.

Ako pred hlasovaním uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová, vyplatenie odmeny navrhla finančná komisia, pričom po prepočte je to približne 4 880 eur. Konušík pôsobí v kontrolórskej funkcii od roku 2002 už štvrté funkčné obdobie, pričom posledná odmena mu bola vyplatená v roku 2015.

Podľa zákona o samospráve vyšších územných celkov je plat kontrolóra stanovený vo výške 70 percent platu predsedu samosprávneho kraja vrátane paušálnych náhrad. Zastupiteľstvo môže schváliť hlavnému kontrolórovi odmenu až do výšky 30 percent súhrnu platov.

Viac k témam: Odmeny
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinský kontrolór si finančne polepší, poslanci mu odklepli odmenu vo výške takmer 5-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Operácia v Nemocnici Bory je realitou aj pre poistencov a poistenky Unionu

Možnosť hospitalizácie v Nemocnici Bory majú aj poistenci a poistenky Unionu. Vedenie Union zdravotnej poisťovne potvrdilo, že zmluva o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s Nemocnicou Bory je už od začiatku mája rozšírená aj o lôžkovú zdravotnú starostlivosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *