Home / šport / Tenis / Rafael Nadal nepokračuje na Laver Cupe, chce si doliečiť zranenie a byť pri svojej manželke počas pôrodu

Rafael Nadal nepokračuje na Laver Cupe, chce si doliečiť zranenie a byť pri svojej manželke počas pôrodu

24.9.2022 (Webnoviny.sk) – Tím Európy na exhibičnom tenisovom turnaji Laver Cup bude v Londýne bojovať o piaty titul bez prerušenia nielen bez Švajčiari Rogera Federera, z podujatia sa odhlásil aj Španiel Rafael Nadal.

Kapitán Björn Borg tak prišiel veľmi rýchlo o 42 grandslamových titulov. Už skôr bolo známe, že Federer absolvuje v Londýne len piatkovú štvorhru a ukončí celú kariéru.

Podľa webu tennisworldusa.org Nadal si namiesto zápasov vybral ďalšie liečenie zranenia, pretože pri servise sa necítil dobre. Chce tiež stáť po boku manželky Marie pri tom, ako na svet privedie ich prvého potomka.

Ak by Federer neohlásil rozlúčku s kariérou práve na Laver Cup v Londýne a nevyžiadal si ako deblového partnera práve Nadala, Španiel by na podujatie pravdepodobne vôbec nepricestoval. Nadala pre víkendové súboje nahradil domáci tenista Cameron Norrie.

Viac k témam: Laver Cup
Zdroj: Webnoviny.sk – Rafael Nadal nepokračuje na Laver Cupe, chce si doliečiť zranenie a byť pri svojej manželke počas pôrodu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Djokovič sa stal najstarším víťazom ATP Finals, zdolal Ruuda a vyrovnal historický rekord Federera (video)

Novak Djokovič je vo veku 35 rokov najstarší víťaz Turnaja majstrov a získal rekordnú finančnú odmenu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *