Home / SVET / Moslimskí duchovní vyzvali Uzbekov, aby sa nezapájali do agresie Ruska proti Ukrajine, nejde o žiadnu svätú vojnu

Moslimskí duchovní vyzvali Uzbekov, aby sa nezapájali do agresie Ruska proti Ukrajine, nejde o žiadnu svätú vojnu

23.9.2022 (Webnoviny.sk) – Moslimskí duchovní v Uzbekistane vyzvali občanov krajiny, aby sa nezapájali do ruskej vojny na Ukrajine.

Členovia niektorých teroristických organizácií sa snažia verbovať moslimov, aby bojovali v konflikte na Ukrajine pod zámienkou, že ide „svätú vojnu“, uviedla Moslimská rada Uzbekistanu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V skutočnosti sa však moslimovia nemôžu zapájať do nijakých vojenských akcií s výnimkou obrany vlasti, dodala.

Vyhlásenie najvyššej náboženskej autority Uzbekistanu prišlo po tom, ako Rusko ponúklo zrýchlené udelenie občianstva cudzincom, ktorí vstúpia do jeho armády. Informuje o tom web The Guardian.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Moslimovia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Moslimskí duchovní vyzvali Uzbekov, aby sa nezapájali do agresie Ruska proti Ukrajine, nejde o žiadnu svätú vojnu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na rozmiestnení civilnej misie EÚ na spoločných hraniciach, na samite boli Macron či Pašinjan

Kaukazskí susedia Azerbajdžan i Arménsko potvrdili svoj záväzok voči Charte OSN a deklarácii z Alma Aty z roku 1991, prostredníctvom ktorých si obe krajiny navzájom uznávajú územnú celistvosť a suverenitu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.