Home / SVET / Pri pobreží Sýrie sa potopil čln s migrantmi, hlásia desiatky mŕtvych

Pri pobreží Sýrie sa potopil čln s migrantmi, hlásia desiatky mŕtvych

23.9.2022 (Webnoviny.sk) – Počet obetí potopenia člnu s migrantmi pri pobreží Sýrie stúpol na 60. Pre rozhlas to povedal guvernér provincie Tartús s tým, že pátranie po ďalších telách pokračuje. Čln sa podľa neho potopil pred dvomi dňami.

Sýrska štátna televízia s odvolaním sa na tamojšie ministerstvo zdravotníctva vo štvrtok informovala, že 20 ľudí, čo prežilo, liečia v nemocnici v meste Tartús. Väčšina migrantov boli Libanončania a Sýrčania, ďalšie osoby nemali doklady.

Vo štvrtok štátne médiá citovali jedného preživšieho, podľa ktorého bolo na plavidle viac ako 150 ľudí. Médiá neposkytli ďalšie podrobnosti, ale citovali niektorých preživších s tým, že vyplávali pred niekoľkými dňami z libanonského mesta Minja a zjavne cestovali do Európy. Na člne sa údajne nachádzali ľudia viacerých národností.

Za posledné mesiace opustili Libanon, ktorý zmieta tvrdá ekonomická kríza, na lodiach tisíce Libanončanov, Sýrčanov a Palestínčanov snažiacich sa nájsť príležitosti v Európe.

Viac k témam: Migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri pobreží Sýrie sa potopil čln s migrantmi, hlásia desiatky mŕtvych © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukoristené ruské tanky tvoria viac ako polovicu ukrajinského tankového vozového parku, tvrdia Briti

Neschopnosť ruských posádok zničiť neporušené vybavenie pred stiahnutím sa alebo kapituláciou podľa Londýna „zdôrazňuje ich zlý stav výcviku a nízku úroveň bojovej disciplíny“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.