Home / SVET / Ukrajinci si s Rusmi vymenili vojnových zajatcov, medzi nimi je aj stovka bývalých obrancov Azovstaľu (video)

Ukrajinci si s Rusmi vymenili vojnových zajatcov, medzi nimi je aj stovka bývalých obrancov Azovstaľu (video)

22.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina a Rusko si vymenili zajatcov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, v rámci výmeny sa podarilo oslobodiť 215 ukrajinských obrancov, z toho desiatich cudzincov. Do Ruska poslali 55 okupantov i ukrajinského proruského politika Viktora Medvedčuka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Oslobodili sme 215 našich ľudí z ruského zajatia, vrátane 124 dôstojníkov. Medzi tými, ktorí boli oslobodení, bolo 108 bojovníkov pluku Azov,“ povedal vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Andrij Jermak.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Dodal, že medzi prepustenými sú členovia pohraničnej stráže, národnej gardy, policajti, námorníci či velitelia z Azovstaľu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Zajatci
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci si s Rusmi vymenili vojnových zajatcov, medzi nimi je aj stovka bývalých obrancov Azovstaľu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu vycestuje do Moskvy, aby prediskutoval jadrovú bezpečnosť

Rafael Grossi objasnil, že do Ruska vycestuje čoskoro a verí, že rozhovory, ktoré sa tam uskutočnia, budú na „veľmi vysokej úrovni“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.