Home / SLOVENSKO / Na Sliači spoja jesenné voľby s referendom, chcú tak zabrániť umiestneniu americkej vojenskej základne na letisku

Na Sliači spoja jesenné voľby s referendom, chcú tak zabrániť umiestneniu americkej vojenskej základne na letisku

21.9.2022 (Webnoviny.sk) – Referendum so záväzným odporúčaním pre mestské zastupiteľstvo Sliača k zabráneniu umiestnenia vojenskej základne Spojených štátov amerických na území letiska Sliač a v jeho okolí sa uskutoční zároveň s jesennými voľbami.

Obyvatelia mesta Sliač, ktorí majú v obci trvalý pobyt a najneskôr v deň konania miestneho referenda dovŕšia 18 rokov, tak okrem výberu primátora, mestských poslancov, župana a krajských poslancov, budú môcť zodpovedať aj referendovú otázku.

„Súhlasím s tým, aby mestské zastupiteľstvo mesta Sliač podniklo všetky zákonné opatrenia k tomu, aby zabránilo umiestneniu vojenskej základne Spojených štátov amerických v akejkoľvek forme na území letiska Sliač a v jeho okolí?,“ znie otázka zverejnená na stránke mesta, na ktorú môžu oprávnení obyvatelia 29. októbra od 7:00 do 22:00 v miestnom referende odpovedať áno alebo nie.

Voľby na Sliači

O post sliačskeho primátora sa uchádzajú šiesti kandidáti, všetci nezávislí. Vyplýva to zo zoznamu zaregistrovaných kandidátov zverejneného mestskou volebnou komisiou, ktorá zároveň zaregistrovala 26 kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva, z ktorých si v troch volebných okrskoch zvolia občania 11 poslancov.

Opakovane má o kreslo primátorky záujem súčasná primátorka Ľubica Balgová. Primátorkou majú záujem byť zvolené aj ďalšie tri ženy – živnostníčka Katarína Blašková, dôchodkyňa Jarmila Gallová a koordinátorka ochrany detí pred násilím Renáta Šmigová. Na primátorský post kandidujú aj dvaja muži – živnostník Ondrej Láskavý a technicko-obchodný manažér Jozef Žabka.

Viac k témam: Komunálne voľby, Referendum, Vojenská základňa, Župné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Sliači spoja jesenné voľby s referendom, chcú tak zabrániť umiestneniu americkej vojenskej základne na letisku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Taraba podpredsedom parlamentu? Bol by to škandál, jednoznačne tento nápad odmietol politológ Mesežnikov

Podľa politológa Grigorija Mesežnikova je problémom jednak to, že Tomáš Taraba je nezaradený poslanec a tiež jeho osobný profil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.