Home / SLOVENSKO / Vláda odvolala tajomníkov z ministerstiev školstva aj spravodlivosti, na agrorezort zas dosadila Haščáka

Vláda odvolala tajomníkov z ministerstiev školstva aj spravodlivosti, na agrorezort zas dosadila Haščáka

21.9.2022 (Webnoviny.sk) – Vláda v stredu odvolala viacerých tajomníkov. Na základe návrhu, ktorý na rokovanie vlády predložil predseda vlády SR Eduard Heger, ktorý je poverený vedením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ),tak Svetlana Síthová, Ľudovít Paulis a Ivan Husár končia vo funkcii štátnych tajomníkov MŠVVaŠ.

Odvolali aj Dostála a Krpelana

Ministri na rokovaní vlády taktiež schválili návrh na odvolanie Ondreja Dostála (klub SaS) z funkcie štátneho tajomníka Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky (MS SR) a aj odvolanie Romana Krpelana z funkcie generálneho tajomníka služobného úradu MS SR a na jeho miesto vymenovali Dominika Okenicu. Podľa Dostála nový minister spravodlivosti Viliam Karas zatiaľ nezverejnil mená nových štátnych tajomníkov.

Nový štátny tajomník agrorezortu

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR bude mať druhého štátneho tajomníka. Návrh, ktorý ministri odsúhlasili, na rokovanie vlády SR predložil minister Samuel Vlčan. Na tejto pozícii bude od štvrtka 22. septembra pôsobiť Henrich Haščák, absolvent Právnickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Venoval sa advokácii, neskôr zastával rôzne riadiace funkcie. Naposledy pôsobil na pozícii špecialistu v štátnom podniku Vodohospodárska výstavba. Informovalo o tom v tlačovej správe Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Viac k témam: Odvolanie z funkcie, Štátny tajomník
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda odvolala tajomníkov z ministerstiev školstva aj spravodlivosti, na agrorezort zas dosadila Haščáka © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Taraba podpredsedom parlamentu? Bol by to škandál, jednoznačne tento nápad odmietol politológ Mesežnikov

Podľa politológa Grigorija Mesežnikova je problémom jednak to, že Tomáš Taraba je nezaradený poslanec a tiež jeho osobný profil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.