Home / SVET / Nemecké zbrane sú na východe Ukrajiny účinné a robia rozdiel, vraví kancelár Scholz

Nemecké zbrane sú na východe Ukrajiny účinné a robia rozdiel, vraví kancelár Scholz

12.9.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecko dodalo „veľmi účinné zbrane, ktoré práve teraz robia rozdiel“ na východnej Ukrajine. Ako referuje spravodajský web CNN, na pondelňajšej spoločnej tlačovej konferencii s izraelským premiérom Jairom Lapidom v Berlíne to povedal nemecký kancelár Olaf Scholz.

To, čo sme dodali, naše protilietadlové tanky Gepard, samohybné húfnice 2000, viacnásobné raketomety MARS, sú zbrane, ktoré v skutočnosti prispievajú k tomu, že je možné zmeniť výsledky aj v bojoch na východe, ako to momentálne môžeme vidieť,“ povedal Scholz.

Dodal, že Nemecko sa zaviazalo dodať Ukrajine systém protivzdušnej obrany Iris-T a krajina sa rozhodla objednať viac týchto systémov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Napriek čoraz naliehavejším požiadavkám Kyjiva na moderné bojové tanky nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová naďalej odmieta dodávku tankov Marder alebo Leopard na Ukrajinu. „Žiadna krajina doteraz nedodala bojové vozidlá pechoty alebo bojové tanky vyrobené na západe,“ vysvetlila Lambrechtová.

Viac k témam: bojové vozidlá, Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecké zbrane sú na východe Ukrajiny účinné a robia rozdiel, vraví kancelár Scholz © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu vycestuje do Moskvy, aby prediskutoval jadrovú bezpečnosť

Rafael Grossi objasnil, že do Ruska vycestuje čoskoro a verí, že rozhovory, ktoré sa tam uskutočnia, budú na „veľmi vysokej úrovni“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.