Home / EKONOMIKA / Daniari počas akcie Horúce leto skontrolovali stovky podnikateľov, za neevidovanie tržieb rozdali množstvo pokút

Daniari počas akcie Horúce leto skontrolovali stovky podnikateľov, za neevidovanie tržieb rozdali množstvo pokút

12.9.2022 (Webnoviny.sk) – Finančná správa SR odhalila počas tohto leta 425 porušení zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. V rámci akcie Horúce leto kontrolóri preveril 768 pokladníc.

Daniari rozdávali pokuty

Za porušenie zákona uložili pokuty v celkovej výške 123,2 tisíca eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Kontrolóri sa od polovice júla tohto roka do 1. septembra tohto roka zamerali okrem prevádzok, ktoré poskytujú zákazníkom stravovacie služby aj na predajné stánky na letných festivaloch a jarmokoch, ako aj na kúpaliskách a v rekreačných oblastiach pri vodných plochách na Slovensku.

Neevidovanie tržieb

Vykonali 591 kontrolných nákupov a 241 online monitorovaní, pričom niektoré pokladnice boli preverené aj obidvomi spôsobmi. Najčastejším porušením zákona bolo neevidovanie tržby, a to v 331 prípadoch.

Viac k témam: daňové kontroly, Elektronická registračná pokladnica
Zdroj: Webnoviny.sk – Daniari počas akcie Horúce leto skontrolovali stovky podnikateľov, za neevidovanie tržieb rozdali množstvo pokút © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lexmann: Výška spoluúčasti v čerpaní eurofondov nemôže deliť naše mestá a obce

Podľa europoslankyne je rozumnejšie umožniť im čerpať fondy bez spoluúčasti, ako vracať nevyčerpané fondy späť do Bruselu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.